8 червня з ініціативи Групи компаній «ТАК» у Кищенцях на Черкащині вже вдруге відбувся День поля, присвячений сучасним технологіям живлення та захисту рослин.
Гостей свята привітав Хенрік Лаурсен, директор із виробництва ТОВ «Кищенці». Він розповів, що у пошуках оптимальних технологій виробництва заклали досліди на 25 га. Досліджують варіанти обробітку грунту – ноу, міні- та стріп-тіл на зернових та цукрових буряках. Також поле поділене на 3 ділянки, де обраховуватимуть економічну ефективність виробництва цих культур, а саме скільки коштуватиме урожай? Ще один аспект дослідження – різні варіанти живлення рослин та обробітку ЗЗР. Цього разу розповідали про співпрацю з данською компанією BioNutria, засновник якої Ове Андерсен теж завітав у Кищенці.
Пан Андерсен розповів, що як хімік розпочинав працювати над добривами для гольфових полів, а вже пізніше зацікавився аграрним виробництвом. Він наголосив, що рослина потребує 17 різноманітних мікроелементів і найкраще вони засвоюються через обробку по листу. Причому бажано давати не всю дозу за один раз, а розбити на 3-5 обробок.
Препарати BioNutria розроблені спеціально для листкового підживлення рослин і вже встигли зарекомендувати себе як гарний спосіб отримання рослинами необхідних речовин для їхнього росту.
Директор ТОВ «Біодобрива» Олександр Жиглатий розповів про чудовий продукт для поліпшення якості води – Віо рН Control, який дає змогу знизити норму витрати пестицидів і трохи заощадити. Приготування робочого розчину з цим продуктом забезпечує 100% дію пестицидів!
Найчутливішими до якості води є гербіциди, а саме: гліфосат, 2,4-Д амінна сіль, МЦПА, клопіралід тощо. Серед інсектицидів – імідаклоприд. Фунгіцидів – тіофанат-метил, беноміл, ципродиніл, манкоцеб, тирам тощо. Віо рН Control пом’якшує воду, знижує рівень рН робочого розчину до 5,0, запобігає швидкому випаровуванню та містить антиспінювач, що забезпечує стабільність розчину порошкоподібних пестицидів і мікродобрив. Тож, під час обробки пестицидами чи мікроелементами рекомендують додавати Віо рН Control.
Керівник компанії Chemische Guter в Україні Павло Бондаренко розповів про підвищення рентабельності виробництва за мінімального пестицидного навантаження на культуру та біоценоз.
Учасники семінару оглянули посіви соняшнику, цукрових буряків, пшениці та кукурудзи і переконалися, що застосування мікродобрив разом із пестицидами – справа варта уваги, адже посіви вирівняні, здорові, з високим потенціалом урожайності. Також на величезному демополі пройшов показ техніки від “РДО Україна” та американської компанії FAST, про яку розповів представник в Україні Олексій Бондар. Аплікатори для внесення рідких добрив FAST вже не перший рік успішно використовують у Кищенцях.
Володимир Сисоєнко, генеральний директор ДП «ТАК», відзначив, що лише дотримання вимог технології, застосування якісних ЗЗР та насіння, вчасне підживлення посівів забезпечить добрий результат.