Нові кормозбиральні комбайни John Deere серії 8000 – надійні, продуктивні, ефективні

0

Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Україна)

Останнім часом розвиток самохідних кормозбиральних комбайнів зробив помітний крок уперед, і ці зміни відбувають здебільшого щодо вдосконалення робочих органів та підвищення ефективності й надійності роботи машин. Класичним підтвердженням цьому є нові кормозбиральні комбайни John Deere серії 8000.

Керуючись принципом, що навіть досконале можна покращувати, інженери та конструктори компанії John Deere внесли зміни у нові кормозбиральні комбайни, завдяки чому поліпшилися показники їх надійності, якості та ефективності роботи. Компанія John Deere представила на ринку сільськогосподарської техніки оновлений модельний ряд кормозбиральних комбайнів серії 8000, які прийшли на зміну комбайнам попередніх серій.

Оновлені шестициліндрові дизельні двигуни PowerTech Plus розроблені для роботи з постійним високим навантаженням. Двигуни обладнані системою охолодження повітря, що подається до циліндрів, а також електронною системою впорскування палива та обертів колінчастого вала. Залежно від моделі кормозбирального комбайна номінальна потужність змінюється від 352 до 544 к.с.

Електронний блок керування двигуном автоматично підтримує частоту обертів колінчастого вала та крутний момент залежно від енергоємності різних видів робіт, і є зручним способом управління двигуном. Система керування швидкістю двигуна, яка автоматично зменшує частоту обертів у режимі холостого ходу, дає змогу економити до 18% палива без втрати потужності та знижує рівень шуму.

На комбайнах John Deere серії 8000, порівняно із попередньою серією, суттєвих змін зазнала система подрібнення. Зокрема, на 25% збільшився діапазон руху подавальних вальців, на 20% діаметр вальців процесора зерен, а діаметр подрібнювального барабана на 10%, і тепер він становить 670 мм та має ширину 680 мм. Барабан комплектують 40, 48, 56 та 64 ножами. За потреби на барабан можна встановлювати половину або 3/4 від загальної кількості ножів. Завдяки оновленому подрібнювальному барабану та трансмісії безступінчастої зміни довжин різання IVLOC, довжина подрібнення стебел може змінюватися у діапазоні від 3 до 33 мм.

Канал подавання рослинної маси ProStream був повністю модернізований із використанням надміцних компонентів у розрахунку на потужність двигуна, а також на максимальну пропускну здатність понад 400 т/год. Плавна дуга каналу також зводить до мінімуму опір руху потоку рослинної маси.

Кормозбиральні комбайни John Deere серії 8000 оснащені цілою низкою інтелектуальних та високотехнологічних систем, завдяки яким є змога отримати корми найвищої якості з мінімальними витратами. Тож зупинимось на них.

Інноваційна система HarvestLab дає змогу в режимі реального часу автоматично вимірювати вологість зібраної маси та хімічний склад корму на предмет наявності поживних речовин, зокрема вміст у ньому сухої речовини, крохмалю, цукру, білка та клітковини, а отже, оцінити його якість і поживність. Система HarvestLab проста у використанні, придатна для застосування у різноманітних умовах та має кілька суттєвих переваг, серед яких детальний аналіз складу рослинної маси, що дає змогу підвищити вихід молочної продукції та біогазу, економічна оптимізація кормових раціонів, постійний контроль якості фуражу.

HarvestLab точно визначає рівень вологості, а також записує та документує всі дані щодо культур та їхнього збирання. Точні виміри дають змогу дотримуватися необхідних параметрів для виробництва корму з заданими поживними елементами. Систему монтують у верхній частині силосопроводу. Вона автоматично, без втручання оператора, встановлює довжину нарізки залежно від рівня вологості, виконуючи заміри з точністю ±2%. Крім того, систему HarvestLab можна використовувати і як стаціонарний комплект для аналізу засилосованої маси.

Нова система активного контролю оптимального наповнення причепів на збиранні кормових культур (AFC) від John Deere дає змогу легко та точно завантажувати причепи на ходу. Цифровий аналіз зображень у тривимірному форматі допомагає забезпечити автоматичне наповнення транспортних систем удень та вночі. Вивантажувальний силосопровід кормозбирального комбайна повністю автоматично орієнтується на контури причепа. Операторам більше не потрібно концентрувати увагу на наповненні транспортного засобу. Комбінація серії 8000 з системами ведення AMS от John Deere, такими як AutoTrac та RowSense, є найбільш ефективною та продуктивною системою збирання кормових на сьогоднішній день.

Для отримання кукурудзяного силосу найвищої якості потрібно, аби зерно кукурудзи обов’язково було подрібнене. Саме для цього і передбачено використання системи подрібнювання зерна KernelStar 2, у якої на 20% збільшено діаметр вальців. Завдяки цьому вдосконаленню на 50% збільшилася поверхня активної дії на зерно.

KernelStar 2 є новим у плані конструкції подрібнювачем, який не просто розминає зерна кукурудзи, а розщеплює їх. Унікальна конструкція, запатентована компанією John Deere, відрізняється наявністю ряду скошених дисків, які агресивніше руйнують зерна. Це сприяє отриманню більш енергоємної маси на корм та для виробництва біогазу. Робоча поверхня KernelStar 2 становить 270% робочої поверхні стандартного подрібнювача. Велика площа дає додаткову перевагу: збільшення пропускної здатності за економнішого споживання енергії. На відміну від традиційних вальцьових процесорів, тут обидва диски обертаються з однаковою швидкістю, внаслідок чого зменшується їх забивання навіть за високої врожайності кукурудзи.

Застосування у кормозбиральних комбайнах John Deere серії 8000 зносостійких компонентів серії Dura Line дає змогу суттєво підвищити ресурс машин та значно скоротити час та кошти на заміну запасних частин. Завдяки особливому високотехнологічному покриттю вироби серії Dura Line практично виключають простої у напружений період кормозаготівлі.

Неймовірно висока зносостійкість компонентів серії Dura Line стала можливою завдяки застосуванню шарів карбіду хрому та карбіду вольфраму. Технологія формування шарів із карбіду хрому – це складний процес, який відбувається в атмосфері водню. Шар виготовляється за допомогою особливого порошку запатентованого складу, який зплавлює покриття з металом основи за надвисокої температури – 1250°C. Завдяки неймовірно твердому покриттю змінні запчастини Dura Line мають велику зносостійкість і слугують приблизно вчетверо довше, ніж ті, які виготовляють за традиційною технологією.

Комбайни John Deere серії 8000 обладнані найсучаснішими системами для вимірювання врожайності, зібраної площі, а також з допомогою функції JDLink можливо проглядати карти врожайності, лінії руху, поточне положення комбайна, режими роботи, витрату палива та багато інших показників.