Невитребувані паї перейдуть у комунальну власність

0

2 млн га невитребуваних паїв українців перейдуть у комунальну власність.

Про це у своєму блозі повідомив керівник організації «Центр ровитку земельних правовідносин в Україні» Леонід Корейба, пише АgroРolit.

Він зазначив, що критичний час настане вже у 2024 році.

«Йдеться про майже 2 млн га сільськогосподарської землі, яка перейде у комунальну власність, чим буде порушено права тих власників земельних часток (паїв), які не змогли, або не встигли оформити свої наділи належним чином», – написав пан Леонід.

Корейба запропонував подивитися в деталях, що таке невитребовка для орендарів сільськогосподарських земель та для сучасних територіальних громад.

«Для сільськогосподарського підприємства звісно, легше заключити договір із сільською радою відразу на декілька ділянок, ніж вишукувати землевласників та домовлятися окремо з кожним про вигідніші умови оренди, стараючись запропонувати більшу суму орендної плати, ніж інші навколишні орендарі, або намагатися привернути якимось іншим чином увагу до своєї агрофірми», – наголосив він.

Фахівець звернув увагу й на те, що орендар бере на себе ряд витрат:

  • на розробку технічних документацій із землеустрою;
  • на формування відомостей в земельному кадастрі;
  • на рестрацію речового права оренди.

«Договір оренди, укладений на невитребувані земельні частки (паї), припиняється за умови появи власника паю. Якщо власник з`являться заздалегідь до збирання урожаю — орендар має виплатити відшкодування збитків, пов’язаних із тимчасовим зайняттям земельної ділянки», – додав Леонід Корейба.