НБУ знизив відсоткову ставку

0

Із 25 жовтня 2019 року Національний банк України знизив облікову ставку до 15,5% річних в рамках циклу пом’якшення монетарної політики.

Про це пише AgroTimes.

Прогнозований сценарій регулятора передбачає, що облікова ставка буде в подальшому знижуватися й становитиме 8% на кінець 2021 року за умови стійкого зниження інфляції до цілі 5%.

НБУ зазначає, що у вересні 2019 року споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 7,5% . Таким чином, вона була нижчою за прогноз, опублікований у липневому звіті. 

За результатами попередньої оцінки Національного банку, інфляція продовжила знижуватися і в жовтні.

«В основі цієї стійкої тенденції – поступове послаблення фундаментального тиску на ціни, ознакою якого є стрімке уповільнення базової інфляції. Жорстка монетарна політика стала однією з причин зміцнення обмінного курсу та покращення інфляційних очікувань. Це помітно позначається на цінах та перевищує вплив факторів, які навпаки тиснуть на ціни в бік підвищення, зокрема вплив все ще стійкого споживчого попиту», – повідомляє НБУ.

Очікують, що на кінець цього року інфляція знизиться до 6,3%, а на початку наступного увійде в цільовий діапазон та досягне середньострокової цілі 5% наприкінці 2020 року.

Окрім цього, Нацбанк підвищив прогноз темпів економічного зростання на 2019 і 2020 роки до 3,5% та на 2021 рік – до 4%. Причинами цього стали стійкій внутрішній попит, збільшення продуктивності у сільськогосподарському виробництві й поліпшення споживчих настроїв.

Але в той же час уповільнення світової економіки та погіршення умов торгівлі стануть стримуючими факторами для економічного зростання в 2020 році.