На Херсонщині запрацювала інноваційна родинна ферма

0

13 жовтня в с. Олексіївка Голопристанського району відбулося урочисте відкриття ферми родини Зіновських. Ця ферма є першою інноваційною в Україні, адже вона охоплює 3 сфери життя: виробництво молока, навчання та відпочинок. Заплановано, що ферма постачатиме на завод «Данон Дніпро» понад 300 л молока класу екстра.

Поки що родина утримує лише 7 дійних корів і 11 нетелей, тому в кооператив здають приблизно 100 л молока щодня. Зате ферма оснащена всім необхідним для виробництва високоякісного молока: молокопроводом із автоматичною системою миття, міні-лабораторією для оцінки якості молока. Також у корівнику встановлено транспортер для видалення гною, вентилятори. Така автоматизація виробництва дає змогу господарям заощаджувати час: разом із 1 найманим працівником – оператором доїння, подружжя витрачає щодня 1–1,5 год вранці, 1 год удень і стільки ж увечері для годівлі, догляду й доїння худоби. До того ж і Сергій, і Наталя Зіновські паралельно працюють у штаті інших підприємств.

Нетелей у сусідньому господарстві родина закупила за власний кошт, а ось обладнати й побудувати корівник змогли у рамках проектів, що їх проводять «Данон», USAID (Партнерство заради інновацій: «Розвиток сімейних ферм, об’єднаних у сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи») та інші організації.

Частину кормів фермери вирощують самотужки, решту: грубі корми закуповують в іншого фермера, концкорми – у місцевого виробника та у вигляді отриманої платні за оренду паїв. Окрім виробництва молока, фермери побудували на території ферми навчальний клас, де проводитимуть навчання для інших колег. До того ж у планах родини зайнятися зеленим туризмом: організувати на території ферми невеличку базу відпочинку.