Морква й буряк в Україні дешевшають

0

Останні кілька тижнів на українському ринку спостерігається надлишок пропозиції коренеплодів з місцевих господарств.

Про це повідомляє EastFruit.

За словами фермерів, сьогодні продажі ведуться час від часу й виключно невеликими партіями.  До того ж, покупці часто наполягають на зниженні цін, посилаючись на велику кількість пропозиції даних овочів на ринку.

Зараз моркву фермери пропонують по 3-5 грн/кг ($ 0,11-0,18/кг) в залежності від якості й обсягу партії, тоді як на минулому тижні ціна на дану продукцію була в середньому на 20% вищою. Буряк виробники готові відвантажувати по 2-3,5 грн/кг ($ 0,07-0,12/кг), що в середньому на 16% дешевше, ніж тижнем раніше.  При цьому попит на коренеплоди на сьогоднішній день досить невисокий, тоді як пропозиція даної продукції постійно збільшується у зв’язку з сезонним фактором.

Аналітики EastFruit відзначають, що на даний момент морква в Україні в середньому на 11% дорожча, ніж у кінці вересня 2019 року.  Буряк за рік навпаки знизився в ціні в середньому на 22%.

Зазначається, що поки фермери не очікують поліпшення ситуації, оскільки пропозиція моркви й буряка на сьогоднішній день надмірна, а розвантажити ринок поки не вдається через невисокі темпи реалізації.