МІЖНАРОДНІ НОВИНИ “випуск №5(82) “

0

Навчальний посібник для захисту дітей від пестицидів

За допомогою нового навчального посібника, розробленого ФАО та Міжнародною організацією праці (МОП), спеціалісти в Африці та в інших регіонах працюють з місцевими громадами з метою зменшення незахищеності дітей від токсичних пестицидів, використаних у сільському господарстві. 

Згідно з даними МОП, близько 100 мільйонів дітей від 5 до 17 років залучені до праці в сільському господарстві.  Багато хто з них вступають у безпосередній контакт із токсичними хімічними речовинами під час роботи на фермах. Але діти незахищені від негативного впливу токсинів, коли допомагають в господарських роботах, чи граються на полі, приймають їжу та п’ють воду.  

Діти набагато вразливіші до пестицидів, ніж дорослі. Негативні наслідки можуть проявитися в гострих отруєннях, що виникають відразу після контакту з токсинами, але часто проявляються й у довготривалих хронічних наслідках в їхньому здоров’ї та розвитку. 

Під заголовком “Захистіть дітей від пестицидів!” вийшов у світ легкодоступний навчальний інструмент ФАО та МОП, розроблений для сільськогосподарських спеціалістів, сільських педагогів, інспекторів праці, навчальних організацій, щоби фермери та їхні родини могли навчитися як ідентифікувати та мінімізувати ризики вдома та в господарствах. Вони також навчаться розпізнавати і реагувати на ознаки отруєння.

Посібник складається з трьох основних модулів: негативний вплив пестицидів на дітей; ризики для здоров’я і причини особливої уразливості дітей; способи зменшення ризиків.

Посібник доступний на декількох мовах (наразі англійській, французькій, португальській та іспанській, найближчим часом — на російській мові), крім того — його зміст адаптований до різних регіональних умов, у тому числі Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії, Латинської Америки та Карибського басейну і Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Графіка та ілюстрації також адаптовані відповідним чином.

Маленькі діти часто граються надворі, беруть різні речі до рота, а барвисті контейнери привертають їхньої уваги — ці фактори поведінки, які підвищують ризики.

 

ФАО прогнозує зниження сукупної світової вартості імпорту

Світові ціни на сільськогосподарські товари продовжують падати в квітні місяці, а великі запаси компенсують незначне зниження світових врожаїв, очікуваного на поточний рік.

«Урожай зернових, ймовірно, скоротиться на 1,5 % на світовому рівні порівняно з рекордним урожаєм минулого року, в основному через скорочення посівних площ кукурудзи, але наслідки будуть не значимі з огляду на «винятково великі» наявні запаси», – сказано в останньому опублікованому прогнозі ФАО (Food Outlook).

Перший прогноз ФАО щодо світового виробництва зернових у 2015 році, враховуючи нормальні погодні умови для решти сезону, становить 2509 мільярдів тон, що трохи нижче торішнього рекордного урожаю, але майже на 5% вище середнього показника за останні п’ять років.

Для компенсації невеликого зниження обсягів виробництва потрібно буде використати запаси приблизно на рівні 3 % у новому сезоні (2015/16 рр.), в першу чергу запаси фуражного зерна та рису, і меншою мірою запаси пшениці.

Як зазначено в звіті, «очікується зниження сукупної вартості імпорту продуктів харчування до п’ятирічного мінімуму», передусім, через падіння світових цін, низькі ставки на перевезення та сильний курс долара США. Рівень імпорту певних продуктів харчування змінився несуттєво, або навіть підвищився. Також очікується, що країни з низьким рівнем доходів можуть отримати вигоду завдяки меншим витратам на імпорт.  

Ціни падають

Індекс продовольчих цін ФАО скоротився на 1,2 відсотка порівняно з березневим рівнем, і становив 171 пункт (найнижчий показник з червня 2010 року), а порівняно з даними минулого року прослідковується зниження на 19,2 відсотка.

Ціни на молочні продукти знизилися найбільше, але спостерігається здешевлення і цукру, зернових та рослинних олій, на відміну від ціни на м’ясо, що вперше зросла у квітні від серпня 2014 року.

Індекс продовольчих цін ФАО – це середньозважений показник, який відстежує ціни на п’ять основних груп продовольчих товарів на світовому ринку, і є об’єднаним показником підіндексів (субіндексів) зернових, м’яса, молочних продуктів, рослинних олій та цукру.

Згідно з прогнозами щодо продуктів харчування світові продовольчі ціни, швидше за все, залишаться низькими через великі запаси та сильний долар США; в звіті ФАО також зазначено, що «коливання курсу валют та макроекономічні зміни можуть мати значний вплив на ринок у 2015-16 рр.»

 

Тенденції та перспективи товарно-сировинних ринків

Завдяки добрим врожаям останніх років та накопиченню запасів утворився надлишок основних продовольчих товарів. У результаті спад виробництва зернових не має позначитися на наявності продовольства для споживання.

Згідно з тенденціями, виробництво молочних продуктів стійко ростиме і надалі – на 2 % у 2015 році, а світові ціни водночас падатимуть через зростання африканського імпорту. Скасування системи квот на молоко в Європейському Союзі, швидше за все, призведе до підвищення продуктивності, і стане одним із ключових факторів 6,7-відсоткового місячного зниження індексу цін на молочні продукти.

Щодо виробництва цукру очікується лише незначне збільшення – завдяки Індії, Європейському Союзу та Австралії. Пропозиція перевершує споживання вже протягом п’ятого сезону поспіль.

Винятково добрий урожай соєвих культур призведе загалом до 5,7-відсоткового збільшення загального виробництва рослинної олії в 2014/15 рр. За оцінками ФАО це, в поєднанні з цінами, що падають через зниження попиту з боку біопаливного сектора та запасів, що зростають, не може призвести до зниження виробництва в наступному періоді.

Світове виробництво яловичини зросте всього на 0,2 % протягом року, а загалом виробництво м’яса зросте на 1,3 відсотка.

 

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here