МІЖНАРОДНІ НОВИНИ [agroexpert №4(93) 2016]

0

Казахстан

Нашестя сарани спричинить збитки в Казахстані

Агровиробники Казахстану цього року знову очікують значне нашестя шкідників. Як повідомляє Міністерство сільського господарство в Астані, поточного сезону фермерам слід розраховувати на «значне пошкодження культур особливо шкідливими організмами» на площі 5,2 млн га. Згідно з оцінками Міністерства, серед таких організмів на площі 1,8 млн га слід очікувати сарану, а також пшеничну совку (на площі 900 тис. га). Решта (2,4 млн га) зернових також під ризиком пошкоджень не названих детально «різними шкідниками». Для боротьби з цією напастю із державного бюджету виділено близько 12,2 млн євро. У зв’язку з таким реєстром пошкоджень, Міністерство сільського господарства оприлюднило попередні цифри розмірів засіяних площ цього року. Згідно з цими даними, після закінчення підготовки ґрунту під весняну кампанію, обробили 21,6 млн га, це на 413 тис. га, або 1,9% більше, ніж торік. Із цих площ на зернові припадає 15,2 млн га, олійні становлять 1,9 млн га, кормові культури – 4 млн га, овочі, дині та картопля разом становлять 411 тис. га.

BASF підтримує студентський проект із вирощування рослин у космосі

Завдяки активній підтримці компанії BASF улітку цього року заплановано старт експериментального студентського проекту з дослідження можливості вегетативного розмноження рослин в умовах космосу (V3PO) на борту Міжнародної космічної станції (МКС). Три студенти, котрі навчаються на аграрному факультеті Школи Едіт Штайн (м. Равенсбург, Німеччина), хочуть дізнатися, чи здатні живці утворювати коріння в умовах невагомості і як з часом їхня коренева система поводитиме себе.

Головне питання, на яке хочуть знайти відповідь – чи можливе вегетативне розмноження овочів у космосі в безгравітаційних умовах, аби забезпечувати учасників міжпланетних польотів свіжими продуктами без потреби перевозити із собою великі запаси насіння. Цим питанням зацікавилися також BASF і NASA. Концерн BASF підтримав проект як науковий партнер, тоді як Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору зарезервувало час та місце для проведення експерименту на борту МКС.

До сьогодні експерименти в умовах невагомості стосувалися лише росту коріння сходів під час проростання насіння. Студенти ж хочуть дослідити, чи розвиватиметься коренева система, пагони і листя живців, які від самого початку не мають коріння, і як саме це відбуватиметься без впливу гравітації. Водночас на Землі, де діє сила тяжіння, проводитимуть контрольний експеримент. Якщо виявиться, що для вегетативного розмноження в умовах невагомості достатньо лише живців – це стане значним кроком на шляху вирощування рослин у космосі і забезпечення космонавтів продуктами харчування під час тривалих польотів. Аби створити добре обґрунтовану науково-практичну розробку студенти пройшли стажування в Сільськогосподарському центрі BASF у Лімбургерхофі (Німеччина). Тут вони підготувалися до експерименту, частина якого відбуватиметься у лабораторіях Космічного центру ім. Д. Кеннеді (штат Флорида, США).

Бельгія

НОВА МОДЕЛЬ Розкидача гною SIROKO 4008/8V

Компанія Joskin розширює свій модельний ряд розкидачів гною SIROKO, додавши нову модель.

Розроблений на базі моделі найменшого обсягу S4010/9V, він має таку саму довжину кузова (4 м), але висота кузова зменшили на 24 см і вона досягла 85 см. Висота двох вертикальних розкидних валів, що мають 3,5 спіралі, дорівнює 1,5 м, а діаметр – 0,82 м. Вали обладнані зубцями зі сталі HARDOX 450 і мають у своїй основі відкидні лопатки, що забезпечують однакову якість розкидання добрив.

Завдяки цій конфігурації розкидач не тільки вирізняється підвищеною стійкістю навіть у регіонах із горбистим і гірським рельєфом, але також забезпечує легке завантаження. Його вантажопідйомність становить 8 м³.

Також, як і для інших моделей SIROCO, для цього розкидача розроблені численні опції, наприклад, такі як герметичні гідравлічні двері-гільйотина, надставні алюмінієві або дерев’яні борти (250 мм), а також захист верхнього краю із ПВХ.

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here