УКРНОВИНИ [agroexpert №4(93) 2016]

0

Другий рік поспіль «Лемкен-Україна» проводить польову демонстрацію причіпних обприскувачів «Примус 35». Минулорічні покази більш ніж у 20 сільськогосподарських підприємствах надихнули на продовження ознайомлення аграріїв із німецькими обприскувачами.

Торік протягом двох тижнів подолали 5000 км українських доріг і всі охочі сільсгоспідприємтва змогли випробувати на своєму полі вже відомий багатьом обприскувач «Примус».

Цього року у «відпустку» українськими полями відправився причіпний обприскувач «Примус 35» із 9-секційною штангою завширшки 28 метрів. Спеціалісти на місцях надають консультації щодо використання не тільки базової машини, а й додаткових опцій, які збільшують ефективність та економічність використання нової техніки. Так, фахівці з фірми Lemken неодноразово продемонстрували доцільність використання систем паралельного водіння та посекційного відключення секцій обприскувача.

Демонстрації тільки починаються, тому не проґавте чудову можливість випробувати техніку Lemken на своїх полях, зв’язавшись із офіційним дилером або ж регіональним представником фірми.

НОВИЙ ДИЛЕРСЬКИЙ ЦЕНТР CASE IH У ТЕРНОПОЛІ

2

Наприкінці березня цього року офіційний дилер Case IH в Україні, компанія «НОВОФАРМ», відкрила новий дилерський центр у Тернопільській області.

Незважаючи на прохолодну погоду, церемонія відкриття пройшла в надзвичайно теплій атмосфері. Офіційне вітальне слово мали директор компанії «НОВОФАРМ» Ольга Кривенко та бізнес-менеджер Case IH в Україні та Молдові Юрій Єгоров. Відтепер у новому центрі Case IH кожен аграрій Тернопільської області безпосередньо може отримати весь спектр послуг із придбання та обслуговування техніки Case IH. Крім того, в центрі розміщений склад запасних частин на загальну суму 6 млн грн для надання необхідної підтримки тернопільським фермерам.

Гостям презентували компанію «НОВОФАРМ», провели оглядову екскурсію основними зонами дилерського центру: офісу продажів, складських приміщень та сервісної майстерні. На завершення заходу для відвідувачів продуктменеджер Case IH Анатолій Мацюк провів презентацію трактора Maxxum 125, перспективного для українського ринку, який останнім часом набуває успіху серед наших фермерів.

У Києві обговорять тенденції ринку захисту та живлення рослин

2

Інформаційна компанія «Інфоіндустрія» 26–27 травня 2016 р. у м. Київ організовує агрохімічний форум «Захист та живлення рослин 2016».

На форумі обговорюватимуть актуальні теми використання нових продуктів для захисту і живлення рослин, технічні та технологічні аспекти їхнього застосування, проблеми транспортування і реєстрації пестицидів, а також питання фінансування аграрного сектору.

Учасниками заходу можуть бути сільгоспвиробники, виробники і дистриб’ютори ЗЗР, добрив, агрохолдинги, торговельні компанії, представників галузевих організацій, фінансові, консалтингові структури і всі охочі, кому цікава тема захисту й живлення рослин.

Рентабельність органічних ягід сягає 200%

2

Останні 5 років справедливо можна назвати «ягідним бумом» в Україні. Ягідництво, а особливо органічне, – це галузь в яку інтенсивно інвестують не лише агровиробники, а й ті, хто раніше взагалі не був пов’язаний із агросектором, – про це заявила Тетяна Гетьман, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» під час прес-конференції в Києві 19 квітня. Ягоди – найдорожчий продукт серед усієї плодоовочевої продукції, останні 5 років ціни на неї були стабільними або зростали, девальвація гривні захистила внутрішній ринок від дешевого імпорту, зріс рівень рентабельності (особливо органічної) завдяки експорту і реалізації ягід за валюту.

Рентабельність органічних ягід сягає 200%, – повідомив Дмитро Зубаха, засновник кооперативу «Київський». «Мінімальна ціна на органічну малину торік становила 2,25 €/кг, тоді як на традиційну максимальна не перевищувала 1 €/кг. Добрива для органічної продукції виробляють в Україні, тож їхня ціна не так сильно зросла як на імпортні хімічні, заробітні плати зросли, але несуттєво, ягоди ж продавали за валюту. Тому ті, хто вирощував ягоди традиційним способом наразі переходять на органічну продукцію або ж взагалі закриваються. Наприклад, у Запорізькій області собівартість традиційної полуниці у 2015 р. становила 10 грн/кг, а ціна реалізації в полі – 13 грн/кг, тоді як собівартість органічної полуниці на сусідніх полях становила 7 грн/кг, а ціна реалізації – 30 грн/кг. Тому питання вибору очевидне», – розповів пан Зубаха.

Внутрішній ринок ягід зростає на 2–3% щорічно і, за оцінками «АПК-Інформ», він становить близько $200 млн у грошовому еквіваленті, або 190 тис. т у натуральному (маються на увазі традиційні ягоди: малина, полуниця, черешня, вишня, смородина, лохина). Практично весь обсяг вирощених ягід реалізують на внутрішньому ринку. Можливості експорту залишаються обмеженими, оскільки єдиним ринком для свіжих ягід була Росія. Торік ще здійснювали поставки через Крим. Цього року почалась блокада Криму, крім того, Росія жорстко контролює також поставки товарів із країн, до яких застосувала санкції, на білоруському кордоні. Тому експерти очікують зниження цін на традиційні ягоди на внутрішньому ринку. Хто має сертифіковане хімічне виробництво, ще матиме змогу експортувати. І зовсім інша ситуація з органічними сертифікованими ягодами – органічний сертифікат визнають багато країн, тому фермер має змогу продати свою продукцію в Європу, Америку і навіть Японію без обмежень. Наразі попит значно перевищує пропозицію. «В Україні ринок органічних ягід не сформований, тож продавати таку продукцію в замороженому вигляді на експорт вигідніше, ніж реалізувати в свіжому через найелітніші магазини Києва», – додав Олег Шубрат, засновник кооперативу «Київський».

Канада посилює підтримку сільських родин, що опинилися в скруті через події на сході України

Три мільйони канадських доларів допоможуть розгорнути та подовжити екстрену діяльність ФАО щодо негайного реагування та відновлення в регіоні вздовж лінії конфлікту на сході України. Допомога від Канади надійде у вигляді надання фермерських предметів першої необхідності, а також технічної та методологічної підтримки з ринкової й коопераційної діяльності фермерів.

Хоча головний акцент завжди робився на промисловість в регіоні, Донецька та Луганська області є домівкою для тисяч родин, яких сільське господарство забезпечувало засобами до існування. 90% усіх овочів, що тут вирощують, надходять від невеликих фермерських домогосподарств та родинного бізнесу. За даними ФАО, кількість нужденних домогосподарств збільшилася майже втричі протягом 2015 р., включаючи ті родини, що відчувають гостру потребу в довгостроковому вирішенні питання забезпечення засобами до існування.

Фінансове втручання Канади дасть змогу напряму допомогти більш ніж 14 тис. малих фермерських домогосподарств. Поширення свійських тварин та птиці (кури, кролі), а також кормів для них, відбуватиметься в зоні конфлікту та високого рівня небезпеки. Планують надавати насіння овочів та картоплі разом із інструкціями й порадами щодо посилення фермерської кооперативної діяльності на територіях, де уряд України гарантує безпеку та захист. Протягом наступних двох років запланована низка навчальних заходів, що допоможе фермерським домогосподарствам налагодити співпрацю з іншими виробниками сільськогосподарської продукції в регіоні, дослідити можливість спільної закупівлі сільгоспсировини, пакувальних матеріалів та етикеток.