Amazone купує завод із виробництва плугів Vogel & Noot

0

Розмову вів Йоганнес Паар, головний редактор Landwirt – журнал-партнер Agroexpert‘у в Австрії

Компанія Vogel & Noot Landmaschinen на початку серпня цього року оголосила себе банкрутом. Не так давно стало відомо, що фірму купили три інвестори. Один із інвесторів – фірма Amazone придбала завод із виробництва плугів. Які мотиви покупки і які подальші плани щодо заводу, ми дізнавались у розмові з обома власниками заводів Amazone.

Кор.: У 2013 р. Amazone представила плуг Cayron 200 власної розробки і, крім того, на заводі у Лейпцігу створила центр з його виробництва. Чому Ви вирішили інвестувати ще в один завод із виробництва плугів в Угорщині?

Крістіан Драйєр: Нашою стратегією було і є якнайшвидше поставити на ноги повний ряд плугів на міжнародному ринку. Придбання заводу Vogel & Noot для нас було можливістю оптимально доповнити нашу лінійку плугів. На даний час ми перебуваємо у фазі проходження різних законодавчих строків і реєстрацій, доки наші договори набудуть правової чинності.

Кор.: У надісланому Вами прес-релізі було зазначено, що «в рамках конкурсного консорціуму Amazone придбала завод із виробництва плугів Vogel & Noot в угорському Мошонмадʾяроварі включно з усіма правами на всю лінійку плугів!». Можете пояснити детальніше?

Крістіан Драйєр: Так, це правда, в рамках конкурсного консорціуму ми купили не збанкрутілу дочірню компанію Vogel & Noot в угорському Мошонмадʾяроварі включно з усіма правами на весь асортимент плугів. Колишній основний завод Vogel & Noot, що розташований у Тороксентміклоші (Східна Угорщина), придбала німецька група підприємств Präzi-Flachstahl AG. Частину потужностей, зокрема виробництво і збут деталей, які швидко спрацьовуються, а також нерухомість у м. Вартберг (Австрія) купило бельгійське підприємство Beyne. Конкурсний консорціум вочевидь зробив найкращу і водночас переконливу пропозицію. Тобто це означає, що окрім ціни йшлося про те, щоб забезпечити подальший розвиток підприємства, зокрема і що стосується працевлаштування співробітників.

Кор.: Скільки робочих місць буде забезпечено на заводі у Мошонмадʾяроварі?

Крістіан Драйєр: Ми щойно отримали права і тому наразі не можемо робити жодних конкретних заяв. На даний момент займаємось тим, щоб з’ясувати ситуацію на місці та провести відповідні співбесіди.

Кор.: На заводі у Мошонмадʾяроварі Vogel & Noot виробляв дискові борони і сівалки. Ви говорите про придбання заводу із виробництва плугів. Що плануєте робити з виробництвом сівалок та дискових борін?

Док. Юстус Драйєр: У Мошонмадʾяроварі ми вироблятимемо плуги, але точно жодних дискових борін чи сівалок. Асортимент плугів у Vogel & Noot широкий: від 2- до 13-корпусних. З огляду на розмір такого ряду це вже виклик швидко продовжити й розвивати цю справу і бути при цьому конкурентоспроможним. Окрім плугів, ми виготовлятимемо до них, звісно, також деталі, які швидко спрацьовуються.

Кор.: Керівництво заводу в Мошонмадʾяроварі, а також відділ розвитку і збуту, донині розміщувалися у центральному офісі Vogel & Noot у Вартбергу, Австрія. Чи скористаєтесь ви таким ноу-хау та збережете той самий персонал?

Крістіан Драйєр: Щодо цього, то у даний момент ми проводимо співбесіди. Тож конкретно відповісти на це запитання ще не можу. Втім, плануємо організувати невеличкий офіс із розвитку та збуту в австрійському місті Вартберг, щоб принаймні частково зберегти наявне ноу-хау з плугів.

Кор.: Тепер у вас по суті дві марки плугів. Що станеться з маркою Vogel & Noot?

Док. Юстус Драйєр: У плугів Vogel & Noot дуже хороша репутація, тому наш існуючий ряд Cayron ми доповнюватимемо плугами Vogel & Noot, так щоб згодом представити повний модельний ряд від Amazone у зелених і помаранчевих кольорах.

Сьогодні немає жодного прагнення щось вилучити з цього асортименту. Наша мета – запропонувати повну лінійку плугів на міжнародному ринку.

Кор.: На яких ринках ви плануєте представляти свої плуги?

Крістіан Драйєр: У короткостроковій перспективі на ключових ринках Європи, у середньостроковій – у всьому світі.

Кор.: Десятиліттями Amazone створював своє ім’я у безплужному обробітку ґрунту. З придбанням цього заводу з виробництва плугів ваші стратегічні цілі зміняться?

Док. Юстус Драйєр: Безперечно, ми зробили своє хороше ім’я у сфері безплужного обробітку ґрунту, але ми також увесь час постачали сівалки для сівби по ораному ґрунту. Крім того, розробкою нашого плуга Cayron ми вже раніше ввійшли у сферу плужного обробітку.

Стратегічна мета Amazone щодо плугів, як і в інших сферах наших компетенцій, бути лідерами на ринку Європи. Втім, ми пропонуватимемо плуги також і на міжнародних ринках. І якраз у цьому асортимент Vogel & Noot забезпечує багато можливостей, оскільки маючи ряд від 2- до 13-корпусних плугів ми цікаві для багатьох ринків.

Крістіан Драйєр: Для наших клієнтів: аграріїв, тих хто надає послуги і дилерів ми хочемо мати повну лінійку продуктів у галузі розумного рослинництва, тобто, що стосується й обробітку ґрунту, і сівби, і внесення добрив, і захисту рослин. Тож завдяки купівлі заводу з виробництва плугів у Мошонмадʾяроварі ми зробили ще один важливий крок у цьому напрямку.