«Мистецтво інноваційних рішень» – креативні семінари BASF крокують країною

0

21 січня 2016 р. BASF зібрав партнерів під дахом нового виставкового центру на Парковій алеї у Києві (колишній урядовий вертодром). Особливістю заходу став інтерактивний формат тематичних сесій: ток-шоу, лабораторії, конференції, бізнес-форуми. За правильні відповіді можна було отримати солодкий приз, запитання спікерам ставили через смс-повідомлення, опитування проводили з використанням електронної системи голосування (майже Рада).

 

Мета – урожай озимої пшениці 10 т/га

Щоб отримати урожай 100 ц/га густота продуктивних стебел пшениці має бути близько 460 шт./м2, кількість зерен в колосі – не менше 48, маса тисячі зернин – 50 г. Якщо навесні кількість рослин на 1 м2 менша за 150, то ліпше такі посіви не лишати, – радять агрономи. Проте загущені посіви теж негативно позначаються на врожайності. Для оптимального розкущення достатньо 3–4 стебла на рослині. Дослідження свідчать, що втрата 1 пагона призводить до недобору врожаю 10–45 ц/га! Абортивність 1 колоска у колосі з кожної рослини веде до втрат 2,5–6,5 ц/га. Норми висіву варіюють від 2 до 6 млн шт. схожих насінин на 1 га. Звичайно, сорт, строк сівби, якість насіння теж мають вагоме значення. Але надзвичайно важливо підтримати рослину у відповідній фазі розвитку.

Цього року компанія BASF поповнила свій портфель продуктів для екологічного, раціонального й економічно ефективного вирощування зернових культур. Серед новинок 2016 року – фунгіцид Адексар® Плюс для зернових, який пропонує найпотужніший та довготривалий ефект проти широкого спектру хвороб. Завдяки поєднанню інноваційних діючих речовин трьох різних хімічних класів, він контролює патогени, викорінює хвороби, стимулює розвиток рослин задля більших показників врожаю. Цінність препарату у тому, що він дозволяє пролонгувати захист рослини на 2-4 тижні, тобто він триває 30-40 днів – аж до завершення періоду молочної стиглості зерна. Отож маємо можливість забезпечити нормальний налив маси тисячі зерен. .

Універсальний регулятор росту Медакс® Топ рекомендується  для запобігання виляганню пшениці. Він діє в широкому діапазоні  позитивних температур (від +5 до 20 градусів)  та придатний до застосування від фази кущення до появи прапорцевого листка, а тому легко інтегрується до системи захисту. Перпарат дає швидкий та тривалий рістрегулюючий ефект, забезпечує кращий розвиток кореневої системи, підвищує продуктивне кущення рослин. Медакс® Топ зменшує довжину соломини і потовщує її стінки, що підвищує стійкість рослин до вилягання.

Маючи на меті забезпечити урожай озимої пшениці 10 т/г, а ярого ячменю – 8 т/га, слід враховувати, що коли закладається фундамент урожаю, важливо в цей період оптимально допомогти рослинам використати свій біологічний потенціал. Захист від патогенних організмів має теж неабияке значення.

Для обробки зернових культур від хвороб компанія BASF пропонує фунгіциди нового покоління – Систіва®, Капало® та Осіріс® Стар, а також новинку цього сезону – Адексар® Плюс – новий 3D-вимір у системі фунгіцидного захисту. Осіріс® Стар – концентрат, що емульгується та завдяки технології Stick&Stay здатний довше залишатися на рослині, добре покривати її поверхню (у 2,5 рази більша площа покриття) і рівномірно розподілятися рослиною. Учасники сесії змогли в цьому переконатися на власні очі в імпровізованій лабораторії.

 

Ток-шоу «Соя Бум»

Генеральна асамблея ООН назвала 2016 «Роком зернобобових», адже це чудове джерело білку, частина здорового харчування й культура вельми позитивно впливає на ґрунт завдяки своїй азотфіксуючій здатності. Аналітики очікують, що в ЄС до 2025 р. уся соя буде сертифікованою і частка не ГМ-походження становитиме лише 50%. Україна вже на 8-му місці у світі за виробництвом сої, однак прогнозують, що площа посівів цієї культури зростатиме й надалі. Важливий показник – урожайність. У США, приміром, збирають у середньому по 3,2 т/га, в Україні торік зібрали по 1,5 т/га. Та є й кращі показники. Досліди, проведені BASF на Полтавщині у 2015р., демонструють можливість отримання 31 ц/га. Для цього необхідно побудувати оптимальну технологію вирощування культури, яку й було запропоновано учасникам семінару. Зокрема, звернули увагу на протруйник Стандак® Топ, котрий не має аналогів. Це єдиний препарат на ринку, що поєднує у собі фунгіцидну та інсектицидну дії і завдяки AgCelence®-ефекту активно впливає на покращення фізіологічних процесів у рослині. Досліди BASF показали, що за складних умов минулого сезону, насіння, оброблене протруйником Стандак® Топ, зійшло краще і показало очевидний AgCelence®-ефект помітний навіть неозброєним оком, зокрема, за рахунок краще розвиненої кореневої системи. Фахівцям це дозволяє говорити про досягнутий результат: 1 насінина – 1 рослина.

Канадські вчені вважають, що на 1 насінині має бути 100 тис. живих бактерій за нанесення інокулянту. Це гарантуватиме успішну фіксацію атмосферного азоту, забезпечить прибавку врожаю до 2,5 ц/га, – зазначають канадці. Азот відповідає за лінійний ріст рослини, наливання зерна, його якість. Під час опитування аудиторії з’ясувалося, що понад 60% господарств використовують у своїй роботі інокулянти. Також слід пам’ятати про позитивний ефект для наступної культури, адже в ґрунті після сої залишається до 60 кг локалізованого біологічного азоту!

Лінійка біопрепаратів представлена інокулянтами ХайКот Супер Соя та ХіСтік Соя, що вже довели свою ефективність та знайшли прихильників серед багатьох аграріїв.

Так, головною перевагою ХіСтік Соя є надзвичайна стабільність, що забезпечує високий результат навіть за стресових ґрунтово-кліматичних умов. Він оптимально фіксує атмосферний азот. Прилипач, що міститься у продукті, гарантує найкраще покриття поверхні насінини і запобігає нерівномірному нанесенню та значно зменшує обсипання. А отже, воно не збиратиметься у бункері вашої сівалки, а також зручніше почуватиметься на складі. Інокулянт сумісний із більшістю протруйників та іншими ЗЗР та має тривалий термін зберігання, отож може використовуватися і наступного сезону. Ідеально підходить  для малих і середніх об’ємів насіння.

Інокулянт ХайКот Супер Соя забезпечує удвічі більше бактерій на насінину, аніж конкуренти. Заощадження господарств очевидні: більше ризобій на насінину означає більший потенціал урожаю. Додаткові переваги проявляються, крім того, у забезпеченні позитивного ефекту і на наступну культуру у сівозміні. Застосування такого продукту підвищує якість врожаю, отриманий  біологічний азот не мігрує і не забруднює ґрунтових вод. Водночас на культуру зменшується тиск бур’янів, яким біологічний азот не доступний. Посіви стають більш вирівняними та однорідними

 

З Євро-Лайтнінг® вовчок не страшний

Багаторічні бур’яни забирають вологу та поживні речовини з ґрунту раніше, ніж однорічні культурні рослини. Тому боротьба з цими «ворогами» вкрай запекла. Берізка польова надзвичайно витривала і живуча. Вчені провели дослідження і виявилося, що для того, щоб рослина цього бур’яну загинула, знадобилося аж 48 підрізань протягом 2-х років!

Ще один ворог посівів соняшнику – вовчок, який є небезпечним паразитом. Нові популяції патогену виникають настільки швидко, що створити генетично стійкі гібриди просто неможливо. Для захисту соняшнику, що є однією з найпоширеніших культур в Україні, компанія BASF представила інноваційний гербіцид Євро-Лайтнінг® Плюс виробничої системи Clearfield® Plus та значно розширила виробничу систему Clearfield®, вивівши гербіцид Пульсар® 40 у доповнення до Євро-Лайтнінг®. Гербіцид раніше використовувався для боротьби із проблемами забур’яненості бобових, відтепер допоможе аграріям, які вирощують соняшники Clearfield® захистити культуру від бур’янів. Для досягнення бажаного ефекту, за своєчасного та правильного внесення гербіциду Пульсар® 40, вистачить лише однієї обробки за період вегетації. Формуляція Євро-Лайтнінг® Плюс, розроблена виключно для соняшнику, забезпечує ефективніше покриття й утримання діючої речовини, кращий і надійніший контроль бур’янів, а препарат має гнучкі терміни застосування. Ефективність препарату практично не залежить від кількості опадів, оскільки він діє через листя та довготривало через ґрунт. Учасники конференції відзначили, що посіви пшениці після соняшнику у системі Clearfield® восени є чистими, і для технології NoTill ця система просто ідеальна.

 

Ріпак у дефіциті

2

За даними агенції Agritel, через природні катаклізми та зменшення площ посіву виробництво ріпаку в Україні скоротилося. Найбільшими експортерами є Канада (8,7 млн т, в основному ГМ), Австралія (2,6 млн т), Україна (1,4 млн т, не ГМ). Основні імпортери – Китай (4,3 млн т), Японія (2,5 млн т), країни ЄС (2,2 млн т). Про переваги ріпаку у сівозміні розповів молодий фермер із Миронівського району, що на Київщині, Петро Потапенко. У ФГ «Петрів» обробляють 900 га угідь, де сіють пшеницю, сою, гречку та ріпак. Гречку вирощують під держзамовлення для потреб військових. А от ріпак для господарства – ранні гроші. Падалицю дискують, тож вона використовується як сидерат. А найголовніше, що застосовують гербіцид Нопасаран® виробничої системи Clearfield® і ,що сприяє підвищенню врожайності та покращенню якості насіння. Також  Проблему вимерзання посівів, яка здебільшого відлякує аграріїв, вирішує страхування. Так, BASF повертає гроші за препарат у разі настання страхового випадку. Також для отримання щедрих урожаїв компанія пропонує незамінні фунгіциди Альтерно® (прибавка урожаю до 26,2%), і Піктор® (у середньому додаткових 9% до врожаю).

 

 

 «Робити те, що любиш – свобода, а любити те, що робиш – щастя», – вислів із однієї презентації семінару. Склалося враження, що BASF зібрав на свій захід насправді щасливих людей.

 

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here