Міравіс® Нео – сучасне рішення проти хвороб на пшениці та ячменю

0

За офіційними даними, Україна експортує у різні куточки світу агропродукції еквівалентної харчуванню близько 400 млн людей. Щороку її присутність у світовій продовольчій безпеці має зростати, адже пропорційно із цим кількість населення нашої планети теж збільшується. 

Попри всі перепони та труднощі, які існують у нашій країні сьогодні, український аграрний сектор не має права зупинятися, а має рухатися й надалі у збільшенні валових зборів і нарощування експорту вирощеної продукції, адже від нас залежить доля багатьох людей у світі. 

Єдиний шлях, який допоможе українському агросектору рухати свій продовольчий локомотив тільки вперед – впровадження інновацій. Саме одне із новітніх рішень у захисті зернових колосових культур від хвороб українським аграріям презентувала компанія Syngenta. Адже за середньостатистичними даними, в Україні площа під озимими зерновими й ярими ранніми культурами становить понад 8 млн га. Поряд з цим аграрії щороку відчувають посилення тиску хвороб на зернових культурах, які дедалі стає все важче контролювати, але не з компанією Syngenta. Як розповів менеджер з технічної підтримки фунгіцидів на зернових культурах  Syngenta, Станіслав Горпинюк, попри всі нинішні складнощі, нам вдалося вивести на ринок новітній фунгіцид Міравіс® Нео та посилити захист зернових культур. 

«Якщо говорити про спільні хвороби ячменю й озимої пшениці, до цього часу багатьом агровиробникам у недостатній мірі вдається проконтролювати пероноспороз, рамулярію та ринхоспоріоз. За допомогою Міравіс® Нео тепер можна бути впевненим у ефективному контролі не лише перерахованих вище хвороб. Додатково це буде новий посилений захист пшениці від септоріозу, а у разі використання препарату на ячмені – безпрецедентно новий стандарт у захисті від гельмінтоспоріозу, сітчастої та смугастої плямистостей. Якщо перевести на мову цифр, фунгіцидний ефект від застосування новітнього фунгіциду Міравіс® Нео досягається в межах 75–100% ефективності, що значною мірою перевищує конкурентні продукти», – додає експерт.

Міравіс® Нео – сучасне рішення проти хвороб на пшениці та ячменю

Міравіс® Нео – новітній трикомпонентний фунгіцид, який містить пропіконазол, 125 г/л, азоксистробін, 100 г/л, та Адепідин™, 75 г/л. Як для світових, так і українських агровиробників пропіконазол і азоксистробін – доволі відомі діючі речовини з класу триазолів та стробілуринів, які застосовують уже тривалий час. Саме Адепідин™ є найновітнішою д.р. із класу SDHI. SDHI – це хімічна група карбоксамідів, що впливають на клітину гриба, блокуючи фермент сукцинатдегідрогенази (СДГ, комплекс II у ланцюзі мітохондріального дихання). Це дає змогу надзвичайно ефективно контролювати широкий спектр захворювань на зернових колосових культурах. Тож виведення та поєднання унікальної діючої речовини Адепідин™ у складі Міравіс® Нео із такими високоефективними речовинами, як пропіконазол та азоксистробін, надасть змогу агровиробникам проконтролювати хвороби пшениці й ячменю на високому рівні, – розповів Станіслав Горпинюк.

Міравіс® Нео – сучасне рішення проти хвороб на пшениці та ячменю

Оптимальним внесення Міравіс® Нео є у період від початку виходу в трубку до кінця колосіння культури. Найоптимальніша фаза для застосування препарату на озимій пшениці – стадія прапорцевого листка, а на ячмені – підпрапорцевого листка, або згідно з міжнародною класифікацію ВВСН 37–39, або ж у так звану Т2 обробку. 

Чому важливо захищати саме підпрапорцевий і прапорцевий листки? Як розповів Станіслав Горпинюк, саме ці вегетативні органи у зернових є одними із життєво найважливіших та здатні впливати на 50% формування врожайності. Кожен день подовженої вегетації підпрапорцевого і прапорцевого листків здатні забезпечити від 50 до 120 кг/га додаткового врожаю. Тому крім ефективного фунгіцидного захисту, препарат Міравіс® Нео подовжує вегетацію листкового апарату зернових на фізіологічному рівні.

Залежно від агрокліматичної зони, чутливості сорту та інтенсивності потенційного розвитку хвороб норма Міравіс® Нео становить 0,5–1,0 л/га. Для посушливих регіонів, а саме південь та південний схід країни, норма витрати препарату перебуває в межах 0,5–0,75 л/га. У центральній частині України, а також у північній та західній – коливатиметься на рівні 0,75–1,0 л/га.

Серед великої кількості препаратів, які представлені на ринку України та в світі загалом, проведені дослідження показують, що за внесення Міравіс® Нео спостерігається найдовший період фунгіцидного захисту листкового апарату в зернових, що в кінцевому варіанті дає змогу отримати більший урожай. Як показали багаторічні міжнародні й вітчизняні дослідження Syngenta, прибавка врожайності від застосування Міравіс® Нео у традиційній системі захисту зернових, господарств різної форми власності, становить в межах 0,5–0,7 ц/га, а в окремих випадках спостерігали підвищення врожаю на рівні 15 ц/га порівняно із іншими системами захисту. 

Таким чином, використання новітнього фунгіциду Міравіс® Нео від компанії Syngenta на озимій пшениці та ярому ячмені допоможе українським агровиробникам забезпечити як економічну, так і продовольчу безпеку, а також зберегти статус України на світовій агроарені.

Міравіс® Нео – сучасне рішення проти хвороб на пшениці та ячменю