1 березня 2018, Рим – Зростання світових цін на основні зернові і молочну продукцію навіть компенсував зниження цін на рослинні олії, що призвело до зростання світових цін на продовольчі товари в цілому в лютому.
Індекс продовольчих цін ФАО в лютому склав 170,8 пункту, що на 1,1 відсотка більше в порівнянні з попереднім місяцем, але на 2,7 відсотка нижче за аналогічний показник минулого року.
Індекс продовольчих цін ФАО – середньозважений показник, що відслідковує динаміку міжнародних цін на п’ять основних продовольчих товарних груп.
Індекс цін на зерно, в який входять пшениця, рис і основні види фуражного зерна, включаючи кукурудзу, збільшився на 2,5 відсотка, що демонструє друге за місяць помітне збільшення внаслідок несприятливих погодних умов, які вплинули на прогнози щодо врожаю озимої пшениці в Сполучених Штатах Америки і кукурудзи в Аргентині.
ФАО також знизила свої прогнози щодо світового виробництва пшениці на цей рік, відзначивши, що рівень запасів досяг рекордно високого рівня.
Індекс цін на молочні продукти в лютому виріс на 6,2 відсотка внаслідок зростання світових цін на масло, сир і незбиране та знежирене сухе молоко. Стійкий глобальний попит та нижче, ніж очікувалося, виробництво молока в Новій Зеландії, стали причиною цих змін.
Індекс цін на м’ясо в цілому залишився незмінним, оскільки ціни на м’ясо птиці падають вже протягом четвертого місяця поспіль, що компенсувало зростання котирувань на яловичину.
Індекс цін на рослинні олії ФАО знизився на 3,1 відсотка, досягнувши свого найнижчого рівня за 19 місяців на фоні зростаючого надлишкового виробництва в поточному році. Ціни на пальмову олію впали найбільше, що відображає зростання запасів в Малайзії та Індонезії.
Індекс цін на цукор в ФАО знизився на 3,4 відсотка, досягнувши дворічного мінімуму, оскільеі такі великі виробники як Таїланд та Індія, продовжили розширення виробництва. Крім цього, учасники ринку відреагували на різке збільшення виробництва в Європейському союзі через високі врожаї буряків та збільшення посівних площ після зняття квот на виробництво минулого року.
Рекордні рівні запасів збережуться, навіть при зменшенні виробництва пшениці
Світова пропозиція основних зернових культур залишається високою, і ФАО змінила свій прогноз у бік збільшення на кінець сезону на 14 млн тонн.
Згідно з опублікованим сьогодні Оглядом пропозиції зернових і попиту на зернові, світові запаси пшениці і фуражного зерна досягнуть рекордних рівнів в поточному маркетинговому році – 272,7 млн. тонн і 309,8 млн. тонн відповідно.
У зв’язку з тим, що збір врожаю зернових минулого року майже завершений, ФАО підвищила свою оцінку світового виробництва зернових за 2017 рік до 2 642 млн. тонн, на що вплинув ріст виробництва фуражного зерна, особливо кукурудзи в Австралії і Східній та Західній Африці. Ймовірно, остаточна цифра з виробництва рису в 2017 році досягне 502,2 млн тонн, що є рекордно високим показником.
ФАО також опублікувала свій перший прогноз по світовому виробництву пшениці на 2018 рік, який зараз становить 744 млн тонн. Перебуваючи на рівні вище середнього, це буде другий щорічний спад, що відображає очікуване зниження урожаю в Європейському союзі та Російській Федерації.
Несприятлива погода в Південній Америці і на півдні Африки поряд з очікуваним скороченням насаджень також вказує на ймовірне зниження виробництва кукурудзи в південній півкулі.