Латвійці не хочуть українських яєць

0

Протестувальники проти компанії «Овостар Юніон» зустріли Президента України Володимира Зеленського 16 жовтня в Латвії.

Про це повідомляє UkraineFood.org з посиланням на AgroNews.

«На плакаті, який тримали учасники протесту, одягнені в білий і жовтий костюми курчат, було написано: «Овостар, сальмонела, корупція». Незабаром до них підійшли представники служби безпеки і попросили обох протестуючих покинути міст», – зазначають у повідомленні.

До 2026 року «Овостар Юніон» планує створити в Латвії нове виробництво яєць, вклавши щонайменше € 85 млн. і створивши близько 200 нових робочих місць.

Однак у серпні 2019 Латвійська асоціація виробників яєць і м’яса птиці закликала прем’єр-міністра країни призупинити імпорт яєць з країн, що не входять у ЄС. Відповідно, це стосується й України, яка займає третину латвійського ринку. Вважають, що «Овостар Юніон» буде використовувати завод з виробництва яєчного порошку та іншої продукції, аби обійти європейські норми утримання курей-несучок.

Сама компанія пояснює протести інформаційною кампанією проти українських виробників яєць, що зараз введеться Латвії.

«Латвійська акція протесту двох чоловіків, одягнених в костюми курчат, є частиною інформаційної кампанії, перешкоджає старту інвестиційного проекту компанії «Овостар Юніон» у Латвії», – коментує представник «Овостар Юніон».

Як повідомляють у компанії, вони планують подати позов про захист честі, гідності і ділової репутації до правоохоронних органів Латвії.