Кращий бізнес-проєкт розвитку сільських територій

0

В Україні обирають кращий бізнес-проєкт розвитку сільських територій.

На сайті онлайн-видання AgroPortal.ua до 1 листопада 2020 року триває голосування, в ході якого визначиться 5 сіл-фіналістів V Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2020».

Фіналісти у грудні захищатимуть бізнес-проєкти перед членами Експертної ради. Громада-переможець отримає 100 тис. грн на реалізацію бізнес-проєкту від головного партнера конкурсу — Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

«Конкурс сприяє розвитку регіональної економіки. Села-учасники мають змогу вийти на глобальний рівень, розповісти світовій спільноті про наболіле. Натомість — отримати реалістичний вектор для розвитку. — говорить радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні Рейнауд Наутен. — Конкурс також пропагує стале управління і збереження екосистеми, біорізноманіття та адаптацію до змін клімату в рамках ведення сільського господарства та землекористування. Пропозиції, що базуються на принципах ощадливого ведення сільського господарства та кругового виробництва, матимуть пріоритет. Сподіваємося, що це підштовхне громади до зміни внутрішньої політики сіл та підприємств, які знаходяться на їхній території».

Як зазначають у редакції AgroPortal.uа, найбільш активними при подачі заявок були жителі Запорізької, Вінницької, Хмельницької та Чернігівської областей.

«Цього року ми отримали 212 заявок з усіх областей України (минулого — 115). Це говорить про те, що громади прагнуть до розвитку, до вдосконалення і покращення життя села. Є громади, які потребують співфінансування, є ті, яким необхідне повне фінансування. — зазначає керівниця проєкту AgroPortal.ua Алла Стрижеус. — 100 тис. грн, котрі отримає село-переможець Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2020» не є сумою, яка може вирішити глобальні проблеми громади. Але сама участь вже дає поштовх до розвитку. Ми допомагаємо громадам капіталізувати те, що вони і так мають. Іноді потрібно подивитися на себе зі сторони, щоб дати новий поштовх до розвитку».

Проголосувати за бізнес-проєкт села: https://bit.ly/3497jMU

Більше інформації про конкурс: https://bit.ly/32pp7E8