Кращий молодий агроном 2020: восьмий сезон

0

Ірина Корчагіна, конкурс «Кращий молодий агроном» (Україна)

Цього року наш конкурс святкуватиме 8-річчя. Саме час для того, аби закріпити минулорічні нововведення та спробувати нові формати. Але про все по черзі.

Минулорічний «щасливий» – сьомий за рахунком сезон конкурсу «Кращий молодий агроном» (КМА) запам’ятався запуском практичної частини конкурсу «Польова БОРНЯ» та, крім визначення чотирьох абсолютних переможців, було запроваджено дві спеціальні відзнаки – «Кращий молодий агроном. Соя» і «Кращий молодий агроном. Агроледі».

Кращий молодий агроном 2020: восьмий сезон

Оновлений візуал та надійні партнери

Реєстрація на «Кращий молодий агроном 2020» стартувала за розкладом, 1 лютого, із новим «обличчям». Нині на анонсуючих матеріалах та супровідних плакатах зображений Богдан Милимуха, переможець конкурсу в 2016 році, який працює агрономом у холдингу ІМК.

Кращий молодий агроном 2020: восьмий сезон

Новий сезон підтримали перевірені багаторічні партнери й компанії, які стали надійними прихильниками проєкту для активних молодих агрономів: «КВС Україна»; «РАЖТ Семенс-Україна»; Corteva Agriscience; Belchim Crop Protection; «Заатбау Україна»; Probstdorfer Saatzucht (ДУНАЙ АГРО); Асоціація «Дунайська Соя»; професійна агрономічна Facebook-спільнота «СкаЖений Агроном». Одним із приводів для гордощів нашої КМА-ком´юніті є те, що деякі з наших переможців працюють у партнерських компаніях конкурсу та мають там неабиякий професійний ріст й повагу серед колег.

Номінації та умови участі

Незмінно конкурсанти цього року випробовуватимуть свої агрономічні знання й навички у традиційних номінаціях «Селекція і насінництво», «Агрохімія і ґрунтознавство», «Захист рослин» та «Плодоовочівництво». Подарунками для чотирьох абсолютних переможців (по одному за кожною профільною номінацією) нині стануть сертифікати на професійно-ознайомчі поїздки до Австрії й Бельгії. Водночас обмеження через пандемію коронавірусу спонукають відкласти на один рік поїздки кількох минулорічних переможців, які ще не встигли їх реалізувати.

Учасниками конкурсу «Кращий молодий агроном 2020» можуть бути дівчата та юнаки, які вже кілька років працюють у агрономії, в агробізнесі, займаються аграрною наукою чи навчаються агрономії або рослинництву на випускних курсах вітчизняних вишів. Заявки на участь від минулорічних переможців та їхніх прямих родичів враховані не будуть.

Кращий молодий агроном 2020: восьмий сезон

Організатор конкурсу, журнал Agroexpert, спільно з членами агроекспертної комісії з числа партнерів конкурсу й провідних вчених у рослинництві проведуть випробування із двох частин: практичної – «Польова БОРНЯ 2020» (спільно зі «СкаЖений Агроном») та теоретичної. Спеціальні відзнаки «Кращий молодий агроном. Соя», «Кращий молодий агроном. Агроледі» цьогоріч знову підтримує Асоціація «Дунайська Соя». Молоді агрономи, носії спецвідзнак минулого року вже скористалися своїми нагородами: переможець із соївництва пройшов бізнес-навчання за програмою для представників agrifood-бізнесу України за підтримки громадської спілки Ukrainian Food Valley. А власниця титулу «КМА. Агроледі 2019» зустрілася з успішними жінками українського агробізнесу за спільним сніданком, почула їх надихаючі історії розвитку та отримала поради щодо професійного й особистісного розвитку.

Кращий молодий агроном 2020: восьмий сезон

Польова БОРНЯ online

Оргкомітет конкурсу вніс корективи щодо формату проведення польової частини. «Польова БОРНЯ», яка отримала жвавий інтерес серед учасників та партнерів, нинішнього року матиме онлайн-формат. Причинами цього стали обмеження через карантинні заходи внаслідок пандемії коронавірусної інфекції Covid-19 та бажання організаторів забезпечити можливість участі у практичному випробуванні більшої кількості учасників. «Польова БОРНЯ online» міститиме відеопитання від команди організаторів: журналу Agroexpert та професійної агрономічної Facebook-спільноти «СкаЖений агроном», питання від переможців конкурсу КМА минулих років; питання від мастаків, зірок і учасників спільноти «СкаЖений агроном». Готові питання та відповіді до них буде опубліковано на сайті журналу Agroexpert, «СкаЖений агроном». У Facebook-спільноті «СкаЖений агроном» буде розміщено 10 кращих відповідей та винесено на обговорення й оцінювання представниками комісії та учасниками спільноти. «Польова БОРНЯ online» запланована на початок липня.Кращий молодий агроном 2020: восьмий сезон

Стежити за актуальною інформацією і перебігом конкурсу «Кращий молодий агроном-2020» можна на його Facebook-сторінці та вебсторінках організатора й партнерів. Теоретичні питання учасники отримають після практичної частини. Переможців буде названо наприкінці жовтня цього року.

Посилання на реєстрацію учасників

https://docs.google.com/forms/d/1NCyx0WsMezer7N1AlaDpkPXCpNsJaSICz4Fv-YUO1k0/edit