Компанії з іноземними інвестиціями обробляють в Україні 4 млн га

0

Центр екологічних ініціатив «Екодія» у партнерстві з ініціативою Land Matrix презентували інтерактивну мапу контролю сільськогосподарських земель іноземними компаніями в Україні станом на грудень 2019 року.

Метою карти є показати кількість угод, масштаб вже існуючої акумуляції земель іноземними інвесторами та закликати уряд до ефективного контролю за концентрацією земель через оренду чи отримання її у власність.

Інтеративна карта доступна да посиланням:

Інтерактивна мапа контролю земель іноземними компаніями в Україні

Сьогодні зосередження земель у руках міжнародних інвесторів становить 4 мільйони гектарів, або ж 10% с/г земель нашої країни, що дорівнює площі Швейцарії, – говорять у «Екодії». Такий рівень контролю у руках іноземних гравців став можливим через укладення договорів оренди з власниками земельних ділянок, а також через придбання корпоративних прав компаній із землею в оренді.

Важливі деталі про мапу:

  • На мапі розміри колосків відрізняються. Що більший колосок, то більшу площу земель контролює компанія.
  • Колосок розташований там, де орендується земля або поблизу ймовірного місця оренди. Часто інформація про конкретне місцезнаходження земель є недоступною.
  • У вікні, що з’являється, можна знайти інформацію про те, скільки земель орендує компанія, звідки походить компанія-власник, що вона вирощує.
  • Карта дає можливість переглянути вартість оренди 1 га землі у тій чи іншій частині країни. Також можна перемикати шари – державна або приватна власність.
  • До бази заносяться дані про угоди на 200 гектар та більше.
  • Інформація в базі даних не є повною, дані значною мірою збираються з відкритих джерел. Частина угод наявних в базі не відображаються через відсутність підтверджень про підписання угод.

Джерело «Екодія»