Що потрібно експортерам для успішного виходу на зовнішні ринки?

0
Export Or Import Directions On A Metal Signpost

При виході на новий ринок, і не лише канадський, українському виробникові треба дослухатися до місцевого імпортера, який набагато краще розуміє специфіку власного ринку.

Таку думку висловила виконавча директорка Канадсько-Української торгової палати Емма Турос під час приїзду канадських дистриб’юторів до України на запрошення проєкту CUTIS, пише AgroPortal. 

«Інколи питають про п’ять кроків до успіху. Відповідь проста — 5 Р’s (product, price, promotion, place and people), про які ви прочитаєте в кожному підручнику. Я б додала ще одне «Пі» — практика. Практикуйте експортну діяльність щодня, і все стане зрозуміло. Розуміння процесу виходу на ринок, відчуття часу та партнера — дуже важлива якість підприємця», — пояснює пані Емма.

Відповідно до її слів, у більшості випадків продати продукт у тому вигляді, у якому він реалізується в Україні, буде складно. У харчовій промисловості потрібно звертати увагу на все — вигляд продукції, смак та зберігання впродовж тривалого періоду часу (тільки транспортування до Канади триває майже два місяці), пакування, маркування та назву продукту й торгової марки.

«Назва продукту має бути зрозумілою покупцеві, бути інтернаціональною. Виняток — етнічні ринки. В цьому випадку назва має максимально відповідати очікуванням. Умовно, якщо на етикетці зазначено, що це вафлі «Артек», то вони повинні максимально відповідати традиційному смаку та зовнішньому вигляду. Споживачі купують такі товари, щоб відчути «смак дитинства». До речі, Україна в цьому напрямку явно недопрацьовує. Наприклад, на канадському ринку присутні так звані «київські» торти. Ось тільки виготовляються вони в Молдові», — зазначає Емма Турос.

Вона додає, що ціноутворення — це ще одне чутливе питання. Український виробник має чітко розуміти своїх конкурентів у кожному сегменті ринку. Виконавча директорка радить не економити на послугах експертів. Адже не знаючи вимог ринку та переваг споживача іншої країни, можна припуститися помилок, які будуть дорого коштувати. А здійснити повторну спробу виходу на новий ринок після такого дуже складно. Через те, що ринок Канади невеликий,  репутацію поправити буде складно.

«Ми живемо в глобальному світі змін, де за своє місце потрібно постійно боротися, але дипломатично і з ввічливою посмішкою. Я глибоко переконана, що Україна ще має посісти достойне місце в глобальній торгівлі не тільки ресурсами, а й продукцією з високою часткою доданої вартості», — упевнена експертка.

За матеріалом UkraineFood.org