Коли запрацює «митний безвіз» із ЄС?

0

Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, торговий представник України Тарас Качка очікує, що “митний безвіз” з ЄС запрацює 2021 року.

Про це повідомляє DW, пише UkraineFood.org.

На початку наступного року в Україну прибуде попередня оцінна місія ЄС по “промисловому безвізу”.

“Ми офіційно закріпили, що у нас в першому кварталі наступного року буде підготовча оціночна місія”, – зазначає пан Тарас, кажучи про “промисловий безвіз”.

Згідно з його слів, ця місія буде оцінювати те, як на практиці в Україні працює система оцінки відповідності промислової продукції. За підсумками попередньої місії буде вирішено чи відправляти ЄС в Україну оціночну місію щодо підписання ACAA – угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів, яку також називають “промисловим безвізом”.

Комітет асоціації в торговому складі також погодив план дій української сторони щодо впровадження “митного безвіза”. Як відомо, восени в Україні прийняли закон про авторизованих економічних операторів. Тепер митна служба України повинна буде за один рік імплементувати цей закон у співпраці з ЄС.

“Митний безвіз – це інтеграція нашої митниці в системи митниць ЄС таким чином, щоб український експортер, який має статус авторизованого економічного оператора, міг перевозити товар з України в, наприклад Німеччину, так само, як з Київської до Житомирської області, – пояснює заступник міністра. – Це дозволяє компанії говорити, що вона може постачати якісь запчастини чи продукцію без ризику того, що товар застрягне на кордоні”.

Після 12 місяців імплементації взаємне визнання статусів авторизованих економічних операторів може почати працювати в 2021 році.