ЄБРР, ФМСР Тайваню та FINTECC розвивають інфраструктуру зберігання зернових в Україні

0

ЄБРР надає кредит €10 млн українській групі компаній «Grain Alliance», яка обробляє понад 50 тис. га землі та належить шведській компанії «Claesson & Anderzen».

Про це повідомляє прес-служба банку.

Кошти кредиту будуть використані для розширення потужностей групи зі зберігання зернових на півночі України, а також придбання сільськогосподарської техніки. Проект співфінансується кредитом у розмірі €1.5 млн від Тайванського Фонду міжнародного співробітництва та розвитку (ФМСР). Юридичний аналіз для цього проекту частково фінансується Спільним фондом технічного співробітництва Японії та ЄБРР.

Також цей кредит підтримується грантом у розмірі до $374,000 в рамках програми ЄБРР FINTECC (Центр фінансування та передачі технологій пом’якшення кліматичних змін). Грантові кошти будуть використані для встановлення двох теплогенеруючих установок на біомасі загальною потужністю 24 МВт, які вироблятимуть 43,200 МВтг відновлюваної енергії на рік та забезпечуватимуть скорочення річного обсягу викидів CO2 на 7,200 т. Програма FINTECC призначена для передачі технологій у сфері пом’якшення кліматичних змін та підтримується Інвестиційним фондом сусідства ЄС.

Нові енергоефективні потужності для зберігання зернових сприятимуть реалізації стратегії України, спрямованої на закріплення її позиції як світового лідера з експорту зернових. Ріст експорту зерна з країни протягом останніх десяти років має наслідком зростаючу потребу в сучасних та ефективних потужностях для зберігання зернових.