Як змінився індекс продовольчих цін ФАО?

0

У вересні світові ціни на продовольство в порівнянні з серпнем майже не змінилися, адже зниження цін на цукор компенсувало підвищення вартості рослинних олій і м’яса.

У цілому, індекс продовольчих цін ФАО у вересні склав 170 пунктів. Якщо порівнювати з минулорічним показником, він виріс на 3,3 відсотка.

Що і як змінилося?

Зернові культури

Індекс ФАО не змінився. Здешевлення кукурудзи покрило здорожчання пшениці. Міжнародна ціна на рис трохи знизилися через ослаблення попиту на імпорт й невизначеність, пов’язану з політикою Філіппін та Нігерії.

Рослинні олії

Індекс збільшився на 1,4 відсотка. Зростання було обумовлене двома причинами. Перша – стійкий попит на імпорт пальмової олії в Індії та Китаї. Друга – підвищення цін на ріпакову олію, що пов’язано зі сталим попитом з боку сектора біодизельного палива в Європейському союзі. Вартість соєвої й соняшникової олії знизилися.

Цукор

Індекс цін упав на 3,9 відсотка. Це пояснюють зниженням попиту на цукрову тростину, яку використовують у виробництві етанолу в Бразилії. А також у зв’язку з прогнозами рясних запасів і пропозицій.

Молочні продукти

Індекс ФАО знизився на 0,6 відсотка. Спад цін на сир та вершкове масло сповна компенсував здорожчання сухого молока. Особливо це помітно в нижній частині цінового діапазону.

Мясо

Індекс виріс на 0,8 відсотка. Зріст спричинив стійкий попит на імпорт з боку Китаю, де ціни на свинину залишаються на високому рівні, у той час як збільшення експортних поставок з Європи призвело до зниження цін на м’ясо свині на міжнародних ринках.

Що прогнозує ФАО?

ФАО знизила свій прогноз по світовому виробництву зернових в 2019 році до 2706 млн. т. Це на 2 відсотка більше, ніж у минулому році.

Скорочення прогнозують через зменшення врожаю пшениці в Австралії внаслідок посухи, а також зменшення виробництва рису в Китаї, Індії, на Філіппінах і в Сполучених Штатах Америки.

Водночас, ФАО підвищила свої оцінки зі світового виробництва фуражного зерна, адже прогнози на ячмінь і кукурудзу в Бразилії та США поліпшилися.

Об’єми світового споживання зернових в наступному році становитимуть 2 714 млн. т. Згідно з прогнозами, світові запаси зернових до кінця 2020 року дорівнюватимуть 850 млн. т, що на 2,0 відсотка нижче рівня на момент відкриття сезонів.

Світові запаси пшениці виростуть на 1,6 відсотка, у той час як запаси кукурудзи, ймовірно, будуть значно знижуватися внаслідок очікуваного різкого зменшення запасів у Китаї.

Прогноз по товарообігу зерновими на 2019/20 рр. залишився незмінним – близько 415 млн. т. Світовий експорт пшениці і рису буде рости, а от експорт фуражного зерна зменшиться.