Як пройшла  «АгроВесна 2020»

0

18-20 лютого 2020 року в Міжнародному Виставковому Центрі пройшла міжнародна виставкова подія «АгроВесна 2020». Вона об’єднала три міжнародних  виставкових проекти: «Зернові технології», Agro Animal Show та «Фрукти. Овочі. Логістика».

Участь у «АгроВесні» взяли участь понад 18 тис аграріїв. Для ключових представників агробізнесу з України та світу компанії-учасниці представили ексклюзивні зразки техніки, обладнання та  новітні технологічні рішення.

Що саме представила  «АгроВесна 2020»?

«Зернові технології»

У рамках цього проекту пройшов дводенний Зерновий індустріальний форум. Борошно. Переробка, де розглянули найактуальніші питання розвитку елеваторного господарства та борошномельної промисловості..  Перший день був присячений темі «Елеваторне господарство. Стратегія 2030. Відкриті дані – як драйвер ефективного розвитку».

Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації підкреслив, що Україна займає друге місце серед світових  експортерів зерна. Щоб утримувати позицію лідера й надалі, потрібно забезпечити спрощений доступ до отримання коректної інформації щодо місця вирощування, обсягів вирощування та виробника.

У другий день розглядали «Як створити прибуткову модель ринку борошна в Україні?». Відвідувачі змогли ознайомитися з експозицією обладнання для борошномельних та круп’яних комплексів, яка була представлена вперше та нараховувала понад 15 спеціалізованих компаній.

Agro Animal Show

Тут відбувся флагманський триденний бізнес-форум Agro Animal IT Forum. Під час нього учасникам презентували найновіші рішення в галузі годівлі та діджитал-розробок в управлінні фермами від провідних українських та міжнародних експертів.

Також у рамках проекту відбулась Міжнародна конференція «Ефективне птахівництво», присвячена безпечності продукції птахівництва та технічному оснащенню пташників.

Перший заступник генерального директора «Техна» Ворона Євгеній Анатолійович розповів про інноваційні рішення безкліткового утримання та вирощування птиці, а комерційний директор компанії Dostofarm (Німеччина) Олександра Слюсара розказав про ефективне виробництво бройлера та  курячого яйця OREGANIC.

«Фрукти. Овочі. Логістика»

У рамках цього виставкового проетку асоціація «Укрсадпром» провела загальні збори членів Асоціації. Новообраний голова Асоціації Матвієць Олександр Григорович розповів про пріоритетні напрямки діяльності Асоціації, порядок використання коштів за програмою державної підтримки садівництва та прийнято звернення до органів виконавчої влади щодо державної підтримки галузі у 2020 році.

Також відбувся форум «Садівництво в контексті розвитку сільських територій», який зібрав більше ста промислових садоводів з усіх регіонів України. Їм представили актуальні напрямки виробництва: переробка та промисловий холод, тара та пакування, іригація та крапельне зрошення.

Також під час «АгроВесна 2020» пройшов День Франції в Україні, де експерти сфокусувалися навколо теми «Агробізнес у нових реаліях». Вони розглянули найактуальніші питання сільського господарства: врожайність і прибутковість господарств в умовах кліматичних змін, технічні та економічні інструменти підвищення ефективності виробництва. У рамках заходу радник з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні Лоран Деньє розповів про управління агрокомпаніями в нових реаліях. Він наголосив на тому, що кліматичні зміни змушують змінити процес виробництва і вносити корективи швидше, ніж це було декілька років тому.

«Щодо викликів, які стоять перед сільським господарством України — це впровадження інноваційних технологій для скорочення витрат на виробництво і збільшення прибутку. У тому числі необхідно збільшувати виробництво біомаси, і відповідно наростити використання біогазу, біоетанолу на своєму виробництві. У нових реаліях українським виробникам також необхідно використовувати переробку сировини на місцевому рівні, щоб збільшити додану вартість продукту», – зазначив Лоран Деньє.

Крім того, уперше пройшов «Агрохімічний квартал», який включав 3 тематичні напрями: День добрив, День насіння та засобів захисту рослин та День біотехнологій.

Експерти агрохімічного ринку поділилися революційними рішеннями на ринку комплексних добрив. Провідні спеціалісти розповіли про синергію мікробіологічних рішень, сучасний стан якості пестицидів та агрохімікатів в Україні, генетику українського насіння та про те, як захистити врожаї 2020.