Як фермеру отримати вигідний кредит за 14 днів, не відриваючись від роботи?

0

Час – це гроші. Особливо навесні.  Від вдалого старту посівної, вчасності внесення добрив, засобів захисту рослин залежить усе, а головне – прибуток. Фермер не має часу стояти в чергах у банку, обдзвонювати постачальників ресурсів, щоб дізнатися ціни і домовитися про вигідні умови. Його завдання – виростити й зібрати гарний урожай. Добре, що загальна діджиталізація агробізнесу значно спростила процес пошуку фінансів і постачальників. Як саме краще це робити – у нашому матеріалі.

Посівна у розпалі, як мені швидко отримати кредит? 

Усе можна зробити в кілька кліків, онлайн, без черг у банку, дзвінків і тривалого очікування. Для цього є спеціальна цифрова платформа: AgroApp – Кредити для агробізнесу. Вона об’єднує фермерів, банки та постачальників і знайде різні варіанти з вигідними пропозиціями для вас.

Що потрібно зробити для отримання кредиту?

Заповнити заявку на сайті https://agroapp.com.ua, вказавши код ЄДРПОУ, або через чат-бот у Telegram @agroappbot. Зазначте суму, яка вам потрібна, оберіть постачальника та банк, з якими хочете співпрацювати. Якщо ви хочете дізнатися про різні умови кредитування, тоді банк не вказуйте, ви отримаєте кілька пропозицій через цифрову платформу і зможете обрати найкращу.

Як швидко після подачі заявки я зможу отримати гроші? 

Банку потрібно 2 робочих дні на погодження кредитного ліміту та ще 14 днів на перерахунок грошей. Тобто максимум – 16 днів, але зазвичай вистачає 10. Статус своєї заявки можна простежити онлайн.

Яким має бути розмір земельного банку для отримання фінансування?

Наразі можуть брати участь господарства з земельним банком не менше 400 га і досвідом роботи не менше 2-х років. Але ще в січні 2021 року запустили партнерську програму з компанією UKRAVIT, «ОТР Банком» та «Укргазбанком» для ФОПів і ФГ із земельним банком менше 400 га.

На який період мають бути підписані договори оренди для отримання кредиту? 

На термін не менший, ніж строк кредитування +1 рік під 70% усіх земельних ділянок для ведення сільського господарства. 

Якою буде відсоткова ставка за кредитом? 

Якщо ви берете кредит на термін до 6-ти місяців, то отримати кредит під постачання товарів за партнерськими програмами можна під 0,01% річних. Якщо потрібні кошти на довший період, то відсоткова ставка становитиме від 7 до 16% річних у гривнях.

Чи можна отримати кредит без застави?

Так, зазвичай партнери-постачальники AgroApp надають без застави кредит до 2,5 млн грн. Якщо потрібна більша сума, тоді потрібна застава або аграрна розписка. 

Від чого залежить розмір наданого кредиту? 

Від ваших фінансових показників, застави та від умов постачальника – це партнер AgroApp чи зовнішній продавець.

З якими банками та постачальниками можна співпрацювати через AgroApp?

Платформа співпрацює з 9-ма банками, серед яких «Укргазбанк», «Ощадбанк», «Креді Агріколь», «Райфайзен Банк Аваль», «ОТР Банк». Вони забезпечують близько 80% ринку агрокредитування в Україні. Серед постачальників – ТОВ «Кроп Майстер Дистрибьюшн», UKRAVIT, Інституту здоров’я рослин», «НІКА-АГРОТРЕЙД».  

Скільки коштують послуги AgroApp?

Для фермерів вони безкоштовні.

 

 

 

Для довідки: стаття стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International. Ця стаття відображає думку її авторів та не обов’язково є офіційною точкою зору USAID чи Уряду США. Докладніше про Програму USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) на https://www.usaid.gov/uk/ukraine/agriculture