На початку 2019 року на аграрному ринку України з’явився новий учасник – громадська організація «АГРО БЕЗПЕКА УКРАЇНИ». Її заснування відкриває великі перспективи для аграріїв Миколаївської та Херсонської області, адже саме в цих регіонах планує діяти на початковому етапі ГО.
Що являє собою ГО «АГРО БЕЗПЕКА УКРАЇНИ»?
Це громадська неприбуткова організація, створена для захисту інтересів учасників аграрного ринку – перш за все фермерів, роботодавців та працівників агропромислового комплексу. Мета організації: надавати всебічну допомогу та підтримку аграріям у задоволенні їх професійних та суспільних потреб.
Необхідність у створенні такої організації викликана поточною ситуацією в українському АПК, де діє величезна кількість фермерських господарств різного масштабу. Попри певну взаємодію з колегами по цеху та співробітництво з великими національними та міжнародними агрохолдингами, на регіональному рівні учасники аграрного ринку часто не мають можливості повною мірою реалізувати власні інтереси. Вони не можуть впливати на законотворчість, мають обмежені можливості у професійному навчанні, мало комунікують між собою і зовсім не комунікують із міжнародною аграрною спільнотою.
ГО «АГРО БЕЗПЕКА УКРАЇНИ» була заснована саме для реалізації таких потреб учасників аграрного сектору. Це добровільна самоврядна неприбуткова організація, що діє прозоро, відкрито та публічно. Створена шляхом проведення установчих зборів у січні 2019 року, головою обраний Сергій Пагер – досвідчений правозахисник та громадський діяч.
Завдання, які ставить перед собою ГО
Для вирішення своїх статутних завдань ГО взаємодіє з органами державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями різних форм власності, а також з іншими громадськими організаціями, фондами та окремими громадянами як в Україні, так і поза її межами.
Зокрема, діяльність ГО буде спрямована на реалізацію таких задач:
Формувати спільноту аграріїв України – через залучення якомога більшої кількості учасників до ГО, заснування галузевих засобів масової інформації, присудження нагород за певні досягнення у галузі, тощо
Впливати на державну політику в агросекторі – шляхом внесення пропозицій до органів влади, участі у розробці програм та проектів у сфері реформування сільського господарства та аграрно-промислового комплексу України, надання своїх експертних висновків тощо.
Сприяти поширенню знань на регіональному рівні – через проведення конференцій, семінарів, тренінгів і круглих столів, організацію зустрічей з відомими діячами та підприємцями, видання інформаційного вісника та організацію інших подібних заходів.
Створювати можливості для перейняття міжнародного досвіду – через участь у міжнародних проектах та роботі міжнародних організацій, через обмін делегаціями, організацію міжнародних турнірів, змагань, конференцій, проведення спільних міжнародних досліджень, а також через запрошення іноземних фахівців.
Представляти та захищати інтереси своїх членів в органах державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронних і громадських органах, в судах, а також у різного роду в установах, підприємствах, організаціях.
Надавати фахову консультативну допомогу – безкоштовна юридична, бухгалтерська, економічна, техніко-технологічна консультативна допомога членам Організації та іншим установам з питань захисту прав і свобод селян.
Захищати аграріїв від рейдерства – протидіяти спробам рейдерських захоплень землі чи врожаю, в тому числі і на законодавчому рівні. Надання правової допомоги в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки.
ГО «АГРО БЕЗПЕКА УКРАЇНИ» запрошує нових учасників
Одним із першочергових і найскладніших завдань громадської організації є створення професійної спільноти аграріїв, тож наразі триває процес залучення нових учасників. Відповідно до Статуту ГО, членами організації можуть бути особи, що досягли 14 років, визнають Статут Організації та готові діяти для досягнення мети і завдань Організації.
Якщо задачі, озвучені ГО «АГРО БЕЗПЕКА УКРАЇНИ» є для вас актуальними – долучайтеся! Стати членом організації просто, слід тільки подати письмову заяву на ім’я голови ГО.