Глобальна доповідь про продовольчі кризи: гострий голод як і раніше відчувають більше 100 мільйонів осіб у світі

0

113 мільйонів осіб в 53 країнах зіткнулися з високим рівнем відсутності продовольчої безпеки в умовах найсуворіших продовольчих криз в 2018 році

квітня 2019, Брюсель– У доповіді, представленій сьогодні Європейським союзом, Продовольчою та сільськогосподарською організацію ООН (ФАО) та Всесвітньою продовольчою програмою ООН (ВПП) стверджується, що близько 113 мільйонів осіб у 53 країнах відчували гостру нестачу продовольства в 2018 році, порівняно з 124 мільйонами в 2017 році.

 

Комісар з міжнародного співробітництва та розвитку Невен Міміца сказав: «Відсутність продовольчої безпеки залишається глобальною проблемою. Ось чому в період з 2014 по 2020 рік ЄС виділить близько 9 мільярдів євро на ініціативи в області зміцнення продовольчої безпеки, поліпшення харчування та забезпечення сталого сільського господарства в більш ніж 60 країнах. У сьогоднішній Глобальній доповіді наголошується на необхідності зміцнення співробітництва між суб’єктами, які займаються гуманітарною діяльністю, діяльністю з метою розвитку та встановлення миру, щоб зупинити і запобігти продовольчі кризи. Зміцнення Глобальної мережі може допомогти здійснити зміни на місцях для людей, які дійсно цього потребують».

 

Христос Стіліанідес, Комісар з гуманітарної допомоги та управління кризами, сказав: «Продовольчі кризи продовжують залишатися глобальною проблемою, вирішення якої потребує наших спільних зусиль. ЄС продовжує посилювати свої зусилля. За останні три роки ЄС виділив найбільший бюджет на надання гуманітарної допомоги та поліпшення харчування за всю історію – в цілому близько 2 мільярдів євро. Продовольчі кризи стають все більш гострими і складними, і нам потрібні інноваційні способи їхньоговирішення і запобігання їхньому виникненню. Глобальна доповідь забезпечує основу для формулювання наступних кроків Глобальної мережі через поліпшення наших координаційних механізмів».

 

Основні висновки доповіді:

  • 113 мільйонів осіб зіткнулися з продовольчою кризою, в 2017 році цей показник становив 124 мільйонів. Однак число людей у світі, які зіткнулися з продовольчими кризами, за останні три роки становить понад 100 мільйонів, а число постраждалих країн зросло. Крім цього, ще 143 мільйони осібв інших 42 країнах лише за один крок від гострого голоду.
  • Майже дві третини людей, які відчувають гострий дефіцит продовольства, проживають в 8 країнах: Афганістані, Демократичній Республіці Конго, Ефіопії, Нігерії, Південному Судані, Судані, Сирії та Ємені. У 17 країнах гострий голод або залишився на попередньому рівні, або посилився.
  • Клімат і стихійні лиха в 2018 році призвели до гострої нестачі продовольства ще 29 мільйонів осіб. Іще 13 країн, включаючи Північну Корею і Венесуелу, не включені в аналіз через прогалини в даних.

«З Глобальної доповіді зрозуміло: незважаючи на невелике скорочення в 2018 році числа людей, котрі зазнають гострої нестачі продовольства – крайню форму голоду – ця цифра все ще занадто висока. Ми повинні діяти масштабно, поєднуючи гуманітарну допомогу, допомогу в цілях розвитку і зусилля з розбудови миру, щоб покращити життя вразливих груп населення. Ми також повинні зберегти для них гроші на проживання», – сказав Генеральний директор ФАО Жозе Граціану да Сілва.

 

«Щоб дійсно покінчити з голодом, ми повинні усунути його корінні причини: конфлікти, нестабільність, вплив кліматичних потрясінь. Хлопчики і дівчатка повинні отримувати гарне харчування і освіту, жінки повинні бути наділені реальними повноваженнями, необхідно також зміцнити сільську інфраструктуру для досягнення «нульового голоду». Програми, які роблять громади більш стабільними, також сприяють зниженню кількості голодуючих. І ще одна важлива річ, до якої ми закликаємо світових лідерів: зараз необхідно активізувати зусилля з припинення конфліктів», – сказав Виконавчий директор ВПП Девід Бізлі.

 

Висновки доповіді є закликом до зміцнення співробітництва, яке має об’єднати зусилля щодо готовностіреагування на невідкладні гуманітарні потреби і усунення, запобігання корінних причин, таких як зміна клімату, економічні потрясіння, конфлікти і міграція. У доповіді також наголошується на необхідності єдиного підходу і дій в гуманітарній сфері та в галузі розвитку для вирішення проблем продовольчих криз, а також збільшення інвестицій для пом’якшення наслідків конфліктів і стабілізації миру.

 

Довідка

Глобальна доповідь щорічно видається Глобальною мережею по боротьбі з продовольчими кризами, в яку входять міжнародні партнери з гуманітарної діяльності та розвитку. Цього року доповідь представлена на дводенному заході «Продовольство і сільське господарство в період кризи», що розпочався сьогодні в Брюсселі і присвячений інноваційним підходам та рішенням з метою запобігання і подолання продовольчої кризи, а також розробці дорожньої карти щодо спільних майбутніх дій. Додаткові дані з доповіді дивіться в інформаційному бюлетені «Глобальна доповідь».

Гостра нестача продовольства – це коли неможливість для людини споживати достатню кількість продовольства ставить під загрозу її життя або засоби для існування. Вона заснована на прийнятих на міжнародному рівні заходах по боротьбі з надзвичайним голодом, таких як Інтегрована класифікація фаз продовольчої безпеки (ІКФ) і Cadre Harmonisé.

 

Хронічний голод – це коли протягом тривалого періоду людина не може споживати достатню кількість продовольства, щоб підтримувати активний спосіб життя. В останній доповіді ФАО про стан продовольчої безпеки і харчування, опублікованому у вересні 2018 року, зазначено, що 821 мільйон осіб на планеті страждають від голоду.

 

Партнери, які брали участь в написанні Глобальної доповіді про продовольчі кризи 2019: Comité Permanent Inter-Etats de Lutte contre la Sécheresse dans le Sahel (CILSS), Європейський союз, Системи раннього попередження голоду (FEWS NET), ФAO, Глобальний кластер з продовольчої безпеки, Глобальний кластер з харчування, Інтегрована класифікація фаз продовольчої безпеки (ІКФ), Глобальна група підтримки, Міжурядовий орган з питань розвитку (IGAD), Міжнародний інститут досліджень продовольчої політики (IFPRI), Sistema de la Integración Centroamericana ( SICA), Спільнота з питань розвитку країн півдня Африки (SADC), Управління ООН з координації гуманітарних питань (УКГП), ЮНІСЕФ, USAID та ВПП.