GrootGroenPlus: Зелене майбутнє планети

0

Ірина Корчагіна, Agroexpert (Нідерланди-Україна)

Із 3 по 5 жовтня минулого року у голландському Зундерті відбулась міжнародна виставка із озеленення та розсадництва GrootGroenPlus 2018. Вже 28 рік поспіль вона є обов’язковою для всіх учасників цієї галузі Королівства Нідерланди та країн, які слідкують за тенденціями галузі.

Під час відкриття виставки під час був присутній кліматолог Райнер ван ден Берґ, який привернув увагу до змін клімату. Крім спеки Нідерландам також загрожує підвищення рівня води. Стосовно обраної теми виставки «The Future = Green» (Майбутнє = Зелень) пан Райнер висловив думку, що сектор розведення і вирощування саджанців для озеленення відіграє важливу роль за умов спеки та посухи і завдяки підтримці видового різноманіття. «Аби подолати вплив стресу від жари та затоплення нам потрібне якомога інтенсивніше різноманітне озеленення», – запевнив експерт зі змін клімату.

Загалом виставка займала три павільйони і мала протяжність 1 км. Традиційно учасники (всього їх було 270) демонстрували актуальний та оновлений асортимент для озеленення, готові ландшафтні рішення, матеріали для догляду да рослинами, підживленням, пакування, техніку для польових робіт та моделі збуту. До речі, 40% експонентів прибули з-за меж Нідерландів.

Найкраще вивчити роботу розсадників та компаній причетних до галузі можна із середини. Як-от під час внутрішнього туру стендами вистави та візитами до компаній в околицях Зундерта, що в Південному Брабанті.

 

GrootGroenPlus: Зелене майбутнє планети

Ерік ван Дік заснував свій розсадник Boomkwekerij E. Van Dijk у 1992 році. Нині компанія вирощує 170 видів рослин на площі 3 га із загальним річним обсягом 700 тис одиниць.  Це переважно хвойники та чагарники у горщиках Р9 та Р12. Також мають чотири теплиці загальною площею 7 тис м2, що дозволяє моделювати умови вирощування під окремі види і вік рослин. У компанії крім членів родини працює один постійний працівник цілорічно та три у весняний і сезон продажів. Ван Дік вирощує не лише саджанці, але і різні різдвяні хвойні, маленькі кипариси та ялини канадські «Коніка», які продають на квітковому аукціоні Flora Holland. Саджанці також експортують до Чеської республіки, Німеччини, Італії, Польщі та Великобританії.

 

GrootGroenPlus: Зелене майбутнє планети

Компанія Schrauwen Machinebouw Zundert була заснована в 1967 році та спеціалізується на виробництві, продажах і обслуговування техніки виключно для розсадників. Серед останніх розробок інженерів навісне знаряддя для механізованого підрізання бур’янів у розсадниках. Техніку Schrauwen Machinebouw знають і купують у США, Канаді та Європі. Менеджер Вільфрід Шраувен розповів, що одне знаряддя не можна застосовувати для всіх видів обрізування садових рослин та саджанців. «Галузь розсадництва є набагато меншою за сільськогосподарський сектор та потребує більш індивідуального підходу і окремих рішень з механізації. Таку позицію ми вбачаємо як виклик для нашої компанії», – запевнив він. Із замовленням вправляються п’ять інженерів та не збираються збільшувати кількість персоналу, аби зберегти індивідуальний підхід.

 

GrootGroenPlus: Зелене майбутнє планети

Німецький розсадник Bunk Pflanzen заснований у 1887 році та нині ним керує п’яте покоління родини Бунк. Основний асортимент компанії сфокусований на вирощуванні саджанців у касетах та горщиках Р9 рідкісних видів (Acer barbinerve, Albizia julibrissin ’Ernest Wilson‘, Calycanthus floridus, Davidia involucrata var. vilmoriniana, Lyonia ligustrina var. Ligustrina, Idesia polycarpa та інші). У розсаднику запевняють, що завдяки великому асортименту саджанців можуть задовольнити окремі потреби кожного із наших клієнтів. До того ж кожний із видів має свою історію, володіє унікальними властивостями та власні привабливі аспекти. Рослини, які розмножують із насіння є здоровими, сильними і стійкі до хвороб та низьких температур, – запевняють представники  Bunk Pflanzen.  Ще одним напрямком є розмноження видів тополі у польових умовах для озеленення та потреб лісівництва та відновлюваної енергетики. Додатковою спеціалізацією є вирощування на замовлення по договору з клієнтом у горщику або на відкритих майданчиках: від заготівлі насіння до готових саджанців.

 

GrootGroenPlus: Зелене майбутнє планети

Vandamme Sierplanten BVBA із Бельгії є динамічною сімейною компанією, яка спеціалізується на вирощуванні високоякісних  чагарників у контейнерах від 3 до 20 літрів. Під виробництвом мають 10 га, зокрема 1,5 га закритого ґрунту. Багатий асортимент (приміром, Cornus alba Siberica, Prunus l. Angustifolia, Ribes sang. King Edward, Amelanchier lamarckii, Berberis Orange Dream, Cornus alba Ivory Halo, Hydrangea Petiolaris, Iles mess Heckenfee та інші) дозволяє молодій компанії продавати оптовим покупцям та експортувати продукцію до 27 країн Європи (крім Центральної Європи до Балканських, Прибалтійських країн, Польщі, Великобританії). Тож зусилля старанних садівників у 2018 році відобразилися на збільшенні прибутків на 50%, ніж за рік до цього.