Фермери зможуть отримати держпідтримку за 2019 рік у кінці квітня-травня

0

Мінекономрозвитку України передбачило дофінансування держпідтримки аграріям за Постановою Кабміну від 07 лютого 2018 року №106, за якою ще є часткова несплата за 2019 рік.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, пише agronews.ua.

У 2018 році Уряд затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.

Як передбачалося, реалізація рішення збільшить частку фермерських господарств у виробництві валової продукції сільського господарства до 10%, сприятиме відродженню вітчизняної селекції насінництва, рівня якості сільськогосподарської продукції, зростанню кількості зареєстрованих фермерських господарств та збільшенню кількості членів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, а також оновленню та модернізації виробничих і переробних потужностей.

Держпідтримка стала відчутною допомогою для фермерських господарств України, але вона була надана не в повному обсязі.

За словами Тараса Висоцького, зараз Мінекономрозвитку направило до Мінфіну відповідні розрахунки. Але через зміну очільника Мінфіну, подання прийшлося направляти повторно. Наразі очільник Мінфіну назначений, тож МЕРТ чекає рішення Мінфіну та Уряду.

“Принципове рішення про виділення коштів є, але “можуть бути дискусії з Мінфіном”, – зауважив заступник міністра.

“В принципі, це не є великими коштами для держави. Ці всі доплати по Постанові №106 в сумі – це близько 116 млн грн. Це не є навіть для обмеженого бюджету чимось надмірним. Сподіваємося, вони будуть виплачуватися вже у кінці квітня-травні поточного року”, – резюмував Висоцький.