Приватизація зараз — чиста й доступна для всіх

0

Принципова відмінність приватизації, яку зараз проводять у державі, — це прозорість і доступність для всіх. 

Про це в ефірі телеканалу «ДОМ» заявив заступник голови Фонду державного майна України Костянтин Кошеленко, пише agropolit.com.

«Уперше, порівняно з 1990-ми — «нульовими», ми проводимо їх через аукціони Prozorro.Продажі. На цих аукціонах всі учасники анонімні. Зростання ціни здійснюється у три раунди. Доступ до цих аукціонів мають абсолютно всі — і українські, і зарубіжні інвестори. Процедура реєстрації досить проста, необхідно мати мінімум документів, дійсно все ясно і зрозуміло», — розповів Кошеленко.

За його словами, віртуальна кімната даних — це, по суті, такий інструмент для майбутнього інвестора для того, щоб отримати в ній всю інформацію і документацію — юридичну, фінансову.

«Тобто, щоб комплексно вивчити і бути готовим на аукціоні купувати актив, який ти знаєш, розумієш і відчуваєш. А не кота в мішку», — підкреслив заступник голови Фонду.

Кошеленко зазначив, що більшість майна, яке перебуває в державному управлінні, не тільки збиткове, а ще й «занедбане». Багато науково-дослідних інститутів, які знаходяться в центрі міст, і які зараз йдуть на приватизацію, насправді вже не включають в себе ні інститутів, ні досліджень. Ці будівлі перетворилися на офісні, які здаються в оренду різним фірмочкам, найчастіше за якоюсь невисокою орендною ставкою, з якимись неофіційними відносинами.

“Кому йдуть доходи — вони точно йдуть не всі державі, а іногді кудись ще. Тому логічніше звичайно ж вивести такий об’єкт на прозорий аукціон”, — сказав заступник голови.

Також пан Костянтин розповів, скільки зараз на балансі Фонду держмайна об’єктів для приватизації.

“Ми говоримо, що в нас є об’єкти на будь-який смак і гаманець. Наприклад, 21 об’єкт — це велика приватизація, 300 об’єктів — це мала приватизація держпідприємств. І майже тисяча — це окреме майно, як правило, це об’єкти нерухомості в різному стані, в різних містах і з різним призначенням”, — повідомив він.