Експортувати черешню в Білорусь – вигідно

0

При експорті черешні в Білорусь рентабільність виробництва у ТОВ «Аврора» із Запорізької області становила 101%, а при продажі на внутрішньому ринку – лише 46%.

Про це під час конференції «Овочі та фрукти України -2019. Експортний прорив» розповіла агроном ТОВ «Аврора» Євгенія Нікітюк, пише UkraineFood.org з посиланням на AgroTimes.

«Ринок Білорусі — один із найпростіших для експорту початківців. Тут досить висока ціна, значний попит. Серед мінусів — трапляються обвали та стрибки ціни у два рази через те, що заїхало багато машин з черешнею, чи навпаки — мало», — поділилася пані Євгенія.

Господарство має 70 га черешневих садів, 40 з яких плодоносить. Денний збір складає 12-15 тонн ягід на день. Для їх збирання потрібно 120-200 збирачів на день.

За словами Нікітюк, терміни збирання при експорті дуже короткі – 1-2 дні, ягоди треба одразу охолоджувати. Є проблеми із логістикою, адже найближчі аеропорти не пристосовані для експорту продукції й дороги погані. У піковий сезон не вистачає перевізників із рефрижераторами, які різко піднімають ціну. Також потрібно контролювати дотримання температурного режиму водіями.

В «Аврорі» у подальшому планують розвивати експортний напрямок. Для цього хочуть обновити сортовий склад сортів — додати пізні та дуже пізні; працювати над захистом саду від негоди — накривати сітками, встановлювати протиградові пушки тощо й налагодити зрошення садів. Також у планах є сертифікація виробництва за стандартом Global GAP та об’єднання з іншими виробниками для формування експортних партій.