Експорт сільськогосподарської продукції за січень збільшився до $2 мільярдів

0

У січні 2020 року виручка від українського експорту сільськогосподарської продукції склала $1,984 млрд, що на 14% більше, ніж за аналогічний період 2019 року.

Про це повідомляє agroportal.ua з посиланням на Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«Україна забезпечує позитивну динаміку до збільшення експорту продукції АПК, зокрема, за рахунок підвищення урожайності, збільшення виробництва сільськогосподарської продукції, попиту на українську продукцію серед закордонних споживачів та відкриття нових ринків збуту. Основну частку аграрного експорту займають зернові культури — 48% та олійні — 23%. Проте ми поступово збільшуємо обсяги постачання готової, нішевої та органічної продукції», —зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Найбільшими імпортерами української сільськогосподарської продукції за звітний період стали Китай (10,2%), Єгипет (10,1%), Іспанія та Нідерланди (по 8,0%), Туреччина (6,6%).

У цілому за січень 2020 року зовнішньоторговельний обіг сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів склав близько $2,5 млрд. Це на 15% більше, ніж за відповідний період 2019 року.