Дозволено реєстрацію 61 ветеринарного лікарського засобу дозволено

0

Під час онлайн засідання Фармакологічної комісії ветеринарної медицини під головуванням Держпродспоживслужби та двох секційних засідань 61 з 72 ветеринарних лікарських засобів отримали дозвіл на реєстрацію.

Про це повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації, представники якої також взяли участь у засіданні.

«Сьогодні термін реєстрації ветеринарних лікарських засобів в Україні становить 5 років. Так, якщо термін реєстрації закінчився, такі продукти заборонені до реалізації на території держави. Враховуючи той факт, що деякі ліки, наприклад, живі вакцини проти сальмонельозу птиці, використовуються для формування резервів на випадок непередбачуваних ситуацій, їх наявність, як показує досвід останнього часу, є досить важливою. Водночас, перенесення реєстрації могло підвищити рівень напруги в галузі тваринництва – підприємства були б вимушені змінювати графіки вакцинацій та, у кращому випадку, шукати альтернативні препарати, а в гіршому – це могло б привести до загибелі тварин, птиці чи неконтрольованого поширення певних захворювань», – зазначив координатор Комітету виробників ветеринарних препаратів ЄБА Дмитро Кирилюк.

На сьогодні в Україні зареєстровано близько 1300 ветеринарних лікарських засобів.

Далі, на підставі рішень Фармакологічної комісії, Держпродспоживслужба буде приймати рішення щодо дозволу чи заборони обігу цих препаратів в Україні.

Також під час спільного засідання розглянули питання щодо сучасних вимог до лікувальних кормів, законодавче регулювання обігу ветеринарних препаратів та кормових добавок, визначення безпечності вакцин під час доклінічних, клінічних досліджень та при їх серійному виробництві.