DigitalAgriBusiness крокує українськими ланами

0

«Кернел» разом із John Deere запускає проект з управління сільгоспмашинами за допомогою телематики. Наприкінці березня у Золотоноші, Черкаської обл., відбулось урочисте вручення ключів від техніки John Deere у СТОВ «Пальміра», одному з кластерів  компанії «Кернел». На меті підприємства не лише оновлення парку машино-тракторної техніки, але й реалізація масштабного інноваційного проекту #DigitalAgriBusiness.

На першому етапі проекту СТОВ «Пальміра» передано найсучасніші зразки техніки, а саме: трактори John Deere 8335 R та 9570R, обприскувач R4045.

Самохідний обприскувач John Deere R4045 зі змінним бункером для гранульованих добрив може розвивати робочу швидкість до 35 км/год. Робоча ширина штанги – 30 м. Бак для робочого розчину – 4500 л, можливе автоматичне відключення секцій на розворотах. Норми внесення відслідковує система Spray Star, автоматична система регулювання висоти штанги відносно поверхні ґрунту – Boom TracPro із 5-ма датчиками.

Трактори Серії 8 R вирізняються високою продуктивністю: крутний момент двигуна Powertech 9,0 дає змогу розвивати потужність до 335 к.с. за номінальної частоти обертання. Високоефективна система охолодження Varicool теж істотно підвищує потужність двигуна. Завдяки автоматичній трансмісії Autopower машина може досягати робочої швидкості 50 км/год та розвивати чудову тягову силу на низьких швидкостях. Дисплей GreenStar 3 Command Center показує норми витрати і час, даючи змогу оператору контролювати гідравлічну систему трактора. Автоматична система водіння AutoTrac забезпечує скорочення перекриття на 90%. Система iTEC автоматизує всі дії машини, необхідні для маневрів на поворотній смузі, які легко програмуються або записуються за допомогою дисплея Command Center. Тож iTEC Pro – це зменшення перекриття, скорочення витрат і швидше виконання роботи.

Серія 9R теж має неабияку кількість переваг в експлуатації. Наприклад, трансмісія Е18 забезпечує плавне перемикання передач та інтуїтивно зрозуміле управління надійною 18-ступінчастою коробкою передач PowerShift™ тощо.

«Відмінною рисою цієї техніки є телематичні та системи навігації, якими облаштовані передані господарству обприскувачі й трактори», – зазначив Олександр Барков, директор «Юпітер 9 Агросервіс», офіційного дилера ТОВ «Джон Дір Україна». – Такі можливості техніки John Deere, як JDLink та застосування сигналів RTK, дають змогу в реальному часі отримувати й обробляти надзвичайно об’ємну кількість інформації про роботу машино-тракторного парку. Це допоможе компанії «Кернел» доволі оперативно реагувати на ті проблеми, які виникають на полі в гарячу пору».

Так, із допомогою системи JDLink можливо подивитися, на яких саме полях перебувають машини, коли необхідно провести їх наступне ТО, яка витрата палива. Такі дані дають змогу проаналізувати чому, наприклад, дві аналогічні машини споживають неоднакову кількість палива і потребують різного технічного обслуговування.

Олександр Барков розповів, що проект стартував ще у травні минулого року. Перед робочою групою стояло завдання щодо запуску в кластері «Пальміра» пілотного проекту управління технікою за допомогою телематичних систем. Наступним кроком стане використання у цьому кластері зернозбиральних комбайнів John Deere із цими самими системами зв’язку.

«Для нас цей проект є особливим, і, без перебільшення його можна вважати черговим етапом розвитку компанії, – сказав під час церемонії вручення Микола Мірошниченко, керівник комерційного відділу Агробізнесу компанії Кернел. – «Важливість і цінність цього проекту, безумовно, вирішувалась завдяки синергії, яка є між нашими компаніями. Хочу виділити особливо той факт, що компанія Кернел постійно оновлює свій парк техніки і щороку вкладає в це суттєві інвестиції. Проте в сьогоднішньому проекті це не просто інвестиції, а реалізація нашої мети із впровадження найсучаснішого і технологічного агробізнесу не тільки в Україні, а й в світі. Джон Дір випускає найпотужнішу техніку в світі, і з її допомогою ми зможемо досягти поставлених цілей. Проект під назвою #DigitalAgriBusiness ми реалізовуємо спочатку на базі «Пальміри», а потім, у разі успішного впровадження, технологію буде поширено і на решту кластерів компанії «Кернел».

Розвернутися новеньким «Джон Дірам» є де, у кластері «Пальміра» обробляють 25 тис. га угідь. Вирощують чотири основні культури: озиму пшеницю, кукурудзу (урожайність торік була 88 ц/га), сою (21 ц/га), соняшник (30 ц/га). Ще культивують майже 1 тис. га кормових культур, оскільки мають тваринництво (2 тис. голів ВРХ, із яких 1,1 тис. – дійне стадо). Доять 6100 л молока на корову, але планують найближчим часом перетнути 7000 рубіж.

Ще кілька років тому застосовували технології no-till та mini-till, але виробничі досліди не довели ефективність такого обробітку ґрунту в усіх зонах. Аналіз ситуації, прийняття рішення про зміну підходів щодо обробітку ґрунту було колегіальним. У компанії створено агротехнологічні ради – дорадчий орган головних агрономів, заступників із виробництва та керівників кластерів. Тож вирішили застосовувати поверхневий обробіток ґрунту (дискування) із поглибленням до 22–26 см. На деяких ділянках після мінімального обробітку ґрунт ущільнився на глибину до 32 см, тож тепер стоїть завдання позбутися його шляхом розпушування. Із цим добре справляється Horsсh Tiger – ущільнення розбивається, рослинні рештки зберігаються, пласт не перевертається, а отже, зберігається волога. Основний обробіток ґрунту проводять восени, навесні – мінімально.

«Кукурудзу цьогоріч сіятимемо без передпосівної культивації, закриємо вологу, що за якістю буде як передпосівний обробіток, за настання оптимальних температур посіємо, і далі за технологією – хімічний захист», – ділиться планами пан Журба.

Уже два роки мають полив. Колись тут була діюча зрошувальна система (брали воду із Дніпра), провели дефектування і у 2014 р. відновили систему. Торік уже посіяли 550 га насіннєвої кукурудзи для власних потреб (гібриди Євраліс, Монсанто, Піонер). Посилили насосну станцію, проклали магістральні труби і додали ще 500 га, тобто у нас уже понад1000 га перебувають на зрошенні.

У «Пальмірі» прагнуть максимально автоматизувати всі процеси. Є диспетчерський центр, на всіх машинах встановлені навігатори. Тож місцезнаходження, виробничі параметри, як-от: швидкість, прямолінійність руху, рівномірність проходів диспетчери відразу бачать на екранах.

Витрата палива, навантаження на двигун, відхилення від заданої глибини роботи плуга, наприклад, теж контрольовані. «Застосовуємо дистанційне зондування ґрунту із супутника, на «Дружбі Нові» маємо власну агролабораторію з безпілотниками, є також агрохімлабораторії, де ми аналізуємо ґрунти. Наша компанія планомірно йде шляхом удосконалення як технологій, так і технічного забезпечення», – розповів про своє господарство керівник кластеру СТОВ «Пальміра» Олександр Журба. – Ми досить тривалий час працюємо з технікою John Deere і з компанією «Юпітер 9 Агросервіс». І тепер вирішили піти у нашій співпраці ще далі. На господарство лягає надзвичайно велика відповідальність, бо ми мусимо забезпечити максимально ефективну роботу цієї техніки. Адже від вирішення цього завдання залежить подальша доля проекту і черговий підхід щодо оновлення парку машин».

«Зі свого боку ми відчуваємо свою відповідальність перед компанією «Кернел» і безмежно вдячні за цю довіру», – сказав Ігор Кутовий, генеральний директор ТОВ «John Deere Україна». – Як відомо, наша компанія завжди намагається зазирнути у майбутнє, аби зрозуміти, що саме потрібно агровиробникові. З іншого боку, John Deere досить міцно стоїть на землі, забезпечуючи фермерів передовими технологіями. Тому нам дуже приємно розпочати цю роботу разом із «Кернел», компанією, яка є чудовим прикладом того, як український агровиробник органічно розвивається вже протягом багатьох років, прагнучи до досконалості. І нам, компанії John Deere, надана велика честь сприяти її просуванню на цьому нелегкому шляху».

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here