Чому Україна не буде експортувати коньяк?

0

Торгово-промислова палата України (ТПП) припиняє видавати сертифікати на напої під назвою коньяк, арманьяк, граппа, бренді і херес у зв’язку із закінченням терміну перехідного періоду після підписання Угоди про зону вільної торгівлі.

Про це пише UkraineFood.org з посиланням на Українську правду. 

Відповідно до додатку 3 регламенту Європейського парламенту і Ради, країнами походження, які можуть використовувати назву коньяк, арманьяк, граппа, бренді і херес, визначені відповідно Франція, Італія й Іспанія.

“З огляду на те, що в Україні закінчився перехідний період після підписання Угоди про ЗВТ, ТПП України припиняє видавати сертифікати на напої під назвою коньяк, арманьяк, граппа, бренді і херес”, – зазначив віце-президент ТПП Михайло Непран.

Тож тепер, відповідно до кодів класифікації зовнішньоекономічної діяльності, з України експортуватимуть вино ігристе і бренді.

Нагадаємо, у жовтні президент Володимир Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень”.

Прийнятий парламентом, цей законопроект є частиною зобов’язань України в рамках угоди про асоціацію. Він повинен забезпечити захист іноземних географічних зазначень і створити підстави для створення таких вказівок в Україні.