Чому не варто поспішати висаджувати овочі?

0

За аномально теплої погоди в Україні раніше загальноприйнятих термінів варто висаджувати лише морозостійкі культури. У відкритому ґрунті можна сіяти петрушку, броколі, цибулю, які витримують морози до -7°C.

Про це в коментарі для AgroPortal.ua розповів спеціаліст зі зберігання, технолог ФОП «Булгаков», Павло Булгаков.

Він порадив не експериментувати з картоплею. Адже якщо культура зійде, а на термометрі буде 0°C, то її ніщо не врятує, навіть антистресові препарати.

«Середні температури за рік, як показує практика, в Україні майже не відрізняються. Вони коливаються у кілька градусів. Думаю, що тепла зима може змінитися холодною весною з приморозками та схожим на неї літом», — зазначив фахівець.

За його словами, літо з низькими температурами буде небезпечнішим не так для ранніх, як для пізніх овочів. У цілому холод нашкодить будь-яким сходам овочів.

«Один із варіантів боротьби з приморозками та температурою у 0°C — застосування технології паління соломи на полі. Вона зберігає близько 2°С. Також можна увімкнути полив. Додати більше вологи, яка утримає 1-2°С: вода випаровуватиметься і зменшить агресію приморозків. Якщо буде до -5°C, то такі підходи нічого не змінять», — пояснив Булгаков.