Чому було нерозумним заборонити експорт спирту?

0

В умовах введеного в Україні режиму карантину у зв’язку з поширенням коронавірусу, новою валютою в країні міг би стати спирт. Але через те, що уряд прийняв популістське рішення про заборону експорту цього продукту, Україна втрачає дані валютні надходження, хоча й гостро потребує їх у теперішній кризовій ситуації.

Таку думку у своєму відеоблозі в Instagram висловив голова наглядової ради холдингу Global Spirits Євген Черняк, пише UkraineFood.org.

Він сказав, що за часів Радянського Союзу більшість спиртозаводів були побудовані саме в Україні, адже тут є вся необхідна сировинна база. Тож наша країна завжди була виробником найкращого спирту у світі.

«У держмонополії «Укрспирт» сьогодні є велика кількість замовлень з країн, що зазнають нестачу спирту для виробництва антисептиків. І вони готові купити український спирт за валюту. У свою чергу, в Україні не вистачає валюти, щоб купити, наприклад, необхідні сьогодні країні апарати штучної вентиляції легенів, медичні маски й тести на коронавірус. Тобто з одного боку є країни, які готові заплатити за наш спирт валютою, а з іншого – держава Україна, яка цю валюту прийняти не може. Чому? Тому що абсолютно популістським рішенням Кабінет Міністрів заборонив експортувати спирт», – зазначив пан Євген.

Він вважає, що така ситуація відбувається на тлі того, що більше половини спиртзаводів держконцерну «Укрспирт» фактично простоює. Таким чином, через відсутність експорту спирту в країну немає валютних надходжень і не створюються робочі місця.

«Кабмін заборонив продавати «Укрспирту» продукцію, яка на сьогоднішній день у нього є у великій кількості, з необхідними надлишками завдяки чому експорт можна було б збільшити у 2-3 рази.

Це хіба називається державний менеджмент? Чому завжди наші чиновники з усіх варіантів вибирають найгірший? Звертаючись до них, хочу сказати, що якщо ви й далі будете займатися популізмом замість реальних дій, то нинішню кризу економіка України може не пережити», – підсумував Черняк.