Чернігівщина експортує 95% ягід за кордон

0

Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив “Дари Чернігівщини” експортує за кордон 95% ягід.

Про це пише UkraineFood.org з посиланням на SEEDS.org

Кооператив об’єднав у собі 12 фермерів, аби поставляти ягідну продукцію на ринки Європи.

“Ми не справляємось з тими замовленнями, які маємо на даний момент. Головне в Європі – мати гарну якість. Якщо ти будеш слідкувати за якістю, в тебе ніколи не буде проблем з продажем”, — повідомляє голова кооперативу та керівник ФГ “Ніжин агроінвест” Андрій Білий.

Згідно з його слів, за останні 2 роки в ЄС експортували майже 1,5 тисячі тонн заморожених ягід місцевого виробництва. Збудували сучасний цех шокової заморозки. Спочатку -38 градусів, потім зберігання при -20. Завдяки цьому вдається утримати ідеальну за своїми характеристиками продукцію.

На даний час за добу на кооперативі заморожують 8 тонн ягід, але планують вийти на 20 тонн. Холодильний комплекс коштує більше 30 млн грн, 2,5 млн компенсовано з державного бюджету.

Зараз “Ніжин агроінвест” єдине підприємство із заморозки ягід у північному регіоні України. Вони готові співпрацювати з фермерами з Чернігівської, Полтавської, Сумської та Київської областей у рамках СОК, адже в них є технологія й партнери за кордоном. Андрій Білий переконаний, що така кооперація дозволить створити нові робочі місця на селі й дасть можливість людям заробляти нормальні гроші на своїй землі.

Крім того, СОК забезпечить швидкий та потужний розвиток регіонів.