Бізнес закликає розблокувати реєстрацію дезінфекційних засобів

0

Європейська Бізнес Асоціація закликає якнайшвидше прийняти проєкт Постанови «Про внесення зміни до пункту 4 Порядку державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів».

Про це йдеться в повідомленні організації.

Через посилений дезінфекційний режим та проведення протиепідемічних заходів в Україні значно зросла потреба у дезінфекційних засобах. Уже сьогодні в торгових точках не вистачає антисептиків та дезінфектантів.

“Наразі в Україні є цілий ряд препаратів, які де-факто пройшли всі етапи державних випробувань та отримали позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, але де-юре не вважаються зареєстрованими через те, що вони не були внесені до Державного реєстру дезінфекційних засобів” – зазначають у ЄБА.

У повідомленні стверджують, що протягом двох років в Україні фактично була припинена державна реєстрація дезінфекційних засобів. У 2018 році Кабінет Міністрів України ввів у дію новий порядок, відповідно до якого функція державної реєстрації перейшла від Держсанепідслужби до МОЗ. З того часу за новою процедурою не зареєстрували жодного препарату, адже порядок ведення нового реєстру й порядки проведення досліджень препаратів, які мали замінити державну санітарну-епідеміологічну експертизу, були відсутні.

Тож державна реєстрація дезінфекційних засобів була припинена без жодного перехідного періоду.  Європейська Бізнес Асоціація протягом усього цього часу неодноразово наголошувала на необхідності розблокування процедури реєстрації дезінфекційних засобів як одного з важливих факторів державної безпеки.

“У зв’язку з вірогідністю поширення COVID-19 та зростаючою потребою у дезінфекційних засобах, бізнес закликає якнайшвидше прийняти проєкт Постанови «Про внесення зміни до пункту 4 Порядку державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів», яка дозволить проводити державну реєстрацію на основі висновків державної санітарної-епідеміологічної експертизи та забезпечити ринок України необхідною кількістю дезінфекційних засобів під час карантину” – наголошують у повідомленні.