Президент УЗА прогнозує падіння виробництва зерна в Україні протягом найближчих кількох років

0

У 2021 році декілька факторів матимуть значний вплив на аграрний сектор, і зерновий зокрема.

Таку думку висловив президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов, пише AgroPortal.ua.

За його прогнозами, у зв’язку з насиченням ринків грошима збережеться підвищений попит на всі товари, у тому числі зернової галузі, і досить високі ціни на зернові та олійні. Подальше зростання чисельності населення сприятиме збереженню цього тренду, зокрема в Південно-Східній Азії.

«В Україні ж 2021 буде роком турбулентності для аграрної галузі, оскільки призначено міністра аграрної політики, але поки не відновлено Міністерство аграрної політики, чого ми тривалий час вимагали. Його створення займе певний час, і це буде викликом для аграрного сектору, тому що виникатимуть певні проблеми (як політичні, так і фінансові) для галузі під час передачі повноважень від одного міністерства іншому», – переконаний Горбачьов.

На його думку, у поточному році не слід очікувати на рекордні врожаї пшениці й олійних культур, оскільки площі під пшеницею та кукурудзою скорочуються. Крім того, значний негативний ефект матиме невиконання форвардів аграріями цього року.

«Усі міжнародні покупці зерна зменшують обсяги форвардних угод, оскільки довіра до цього інструменту співпраці між покупцем і агровиробником значно похитнулася. У цілому обсяги залученого фінансування на виробництво та торгівлю зерном і олійними через форвардні контракти становили $11-12 млрд. У 2021 році їх може бути значно менше, відповідно, буде брак фінансування для проведення посівної аграріями, що призведе до падіння виробництва зерна в Україні в найближчі кілька років», – прогнозує президент УЗА.

Він вважає, що така ситуація склалася через неправильний посил держави ринку.

«Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства «повелося» на провокації недобросовісних представників агросектору й почало діалог про підписання якихось меморандумів замість того, щоб дати чіткий сигнал ринку, що укладені угоди має бути виконано. Там же, де були проблеми з урожаєм, сторони повинні сісти й домовитися про відстрочку виконання контракту або інші механізми, а держава, зі свого боку, мала була протягнути руку допомоги тим аграріям, які дійсно постраждали від посухи та втратили врожай», – пояснив Микола Горбачьов.