Бізнес закликає не закривати ветклініки та спецаптеки

0

Європейська Бізнес Асоціація просить не закривати ветеринарні клініки та спецаптеки на час карантину.

Про це повідомляють у прес-службі ЄБА.

За орієнтовними підрахунками, у кожного третього українця є домашні улюбленці, тому наслідки можуть торкнутися більше 10 мільйонів тварин.

“У продуктових магазинах, які продовжують свою роботу, асортимент кормів доволі обмежений, а спеціалізовані корми для підтримки здоров’я тварин – взагалі відсутні. Наприклад, домашні тварини зі специфічними захворюваннями (діабет, ниркова недостатність, післяопераційні стани тощо) потребують дієтичного харчування, без якого стан здоров’я тварин погіршується, а ризик смертності збільшується. Крім того, домашні тварини, особливо собаки, потребують планової вакцинації від інфекційних хвороб типу сказу, чуми, лептоспірозу, гепатиту та інших” – зазначають у ЄБА.

Експерти Європейської Бізнес Асоціації наголошують, що непродовольчі магазини, які спеціалізуються на торгівлі кормами для тварин, ветеринарні аптеки і ветеринарні клініки повинні бути включені до переліку важливих об’єктів й залишатися відкритими протягом карантину. В організації просять надати відповідне роз’яснення Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів і органами місцевого самоврядування щодо реалізації положень постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови КМУ від 11 березня 2020 р. № 211» №215 від 16 березня 2020 року.

«Подібно до того як продовольчі магазини та лікарні підтримують необхідне забезпечення товарами першої необхідності та медичним доглядом за людьми, підприємства, які надають товари або послуги з догляду за домашніми тваринами, повинні продовжувати роботу, щоб забезпечити безперервний догляд за тваринами. Звичайно, онлайн-торгівля зможе частково задовольнити потреби власників домашніх тварин, проте варто розуміти, що не у всіх до неї є доступ. Особливо складною є ситуація в регіонах та маленьких містах і селах. Тому ми сподіваємося, що робота таких закладів буде відновлена і власники домашніх тварин зможуть забезпечити належний догляд за своїми улюбленцями», – прокоментував координатор Комітету виробників ветеринарних препаратів Європейської Бізнес Асоціації.