У першому читанні ВРУ підтримала законопроект 5202-д щодо меліорації земель

0

312 народних обранців ухвалили за основу законопроект № 5202-д про створення об’єднання водокористувачів (ОВК).

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

За словами Міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка, створення ОВК є стартом реформи зрошення в Україні, яка вже має чітку дорожню карту, а також започаткування нового етапу розвитку сільського господарства.

Зокрема, законопроект передбачає:

  • створення об’єднання водокористувачів (ОВК);
  • передачу їм в управління частини меліоративної інфраструктури;
  • правову базу для інвестицій у меліорацію та спрощення адміністративних процедур щодо будівництва й експлуатації меліоративних мереж та об’єктів.

Норми документа спрямовані на недопущення утворення монополії на водні ресурси та інфраструктуру, а також прозоре й справедливе тарифоутворення.

«Це голосування й підтримка законопроекту –  подарунок для всіх аграріїв посушливого півдня України! Ключ до відродження зрошувальної системи України, адже українські поля, які десятиліттями засихали через недбале управління іригаційною інфраструктурою, отримали шанс на відновлення! Поштовх до розвитку економіки нашої держави!», – переконаний Роман Лещенко.

Він додав, що в цьому законопроекті розробники врахували результати обговорень з міжнародними експертами й профільними асоціаціями.