BASF виділив 600 тис. грн Тернопільській міській дитячій комунальній лікарні

0

Агродепартамент німецького концерну BASF виділив 600 тис. грн на потреби комунальної міської дитячої лікарні в Тернополі, яку уряд визнав госпітальною базою, де надається допомога хворим на COVID-19.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Кошти підуть на купівлю моніторів пацієнта з функцією капнографії, аби спостерігати за перебігом хвороби та прогнозом стану пацієнта. Монітор автоматично контролює життєво-важливі показники людини: від розрахунку дози ліків до відстеження функціонування внутрішніх органів. Обладнання надійде до лікарні до кінця травня.

За даними системи YouControl, Тернопільська область є недоукомплектованою медобладнанням. Тож допомога тут буде особливо доречною, зважаючи, що область входить до п’ятірки за кількістю хворих на коронавірус в Україні.

«Складні часи, які зараз переживає країна та світ – не привід опускати руки. Свідченням цього є те, як бізнес та благодійні організації об’єдналися задля допомоги хворим. Адже кожна велика міжнародна компанія має нести соціальну відповідальність та підтримувати суспільство, у якому працює, –зазначив керівник департаменту Agricultural Solutions BASF в Україні, Молдові та країнах Кавказу Андрій Касьян. – Сьогодні надзвичайно важливо оснастити лікарні технічно, бо обладнання для лікування хворих вкрай не вистачає. Крім того, закуплені монітори рятуватимуть не одне життя в майбутньому, тому що це – та техніка, яка необхідна реанімаційним відділенням на постійній основі. Тому нинішнє забезпечення медзакладів, а особливо обласних та районних, – виклик, який ми повинні прийняти».

За словами пана Андрія, агробізнес сьогодні перебуває на передовій продовольчої безпеки, адже здійснює посівну в екстремальних умовах – погодних та організаційних. Компанія максимально скеровує свою увагу з інших соціальних активностей на нагальні наразі питання порятунку життя людей. Раніше департамент Agricultural Solutions компанії BASF повідомляв про плани щодо продовження реконструкції палацово-паркового комплексу «Шарівка» в Харківській області. Проте сьогодні компанія повинна скерувати кошти в інше русло, адже зараз у фокусі життя людей, їхнє теперішнє та майбутнє.

«Прогнози розвитку та поширення COVID-19 свідчать про зростання кількості хворих. Допомога BASF Agricultural Solutions особливо цінна тим, що монітори пацієнта – це техніка, яка має довготривалу перспективу. Вони відслідковують стан пацієнта і, зокрема, прогнозують його можливе потенційне погіршення. Це допомагає лікарям вчасно приймати рішення про переведення хворого на інтенсивну терапію. У такий спосіб монітори дають можливість уникати ситуацій та критичних станів пацієнтів, коли потрібна штучна вентиляція легенів. Завдяки моніторам ми працюємо на випередження», – пояснив Андрій Артимович, головний лікар Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні.

Він відзначає, що монітори будуть використовувати 24/7, адже саме так можна відслідкувати усю клінічну картину. Показники моніторів можна роздрукувати чи переглянути в електронному форматі протягом всього періоду лікування хворого. Це дозволить вловити найперші ознаки патологій та вберегти сотні життів маленьких пацієнтів Тернопільщини.

Благодійний проєкт реалізується у партнерстві з БФ «Твоя опора», що збирав і опрацьовував запити лікарень, які були визнані опорними та приймають хворих на коронавірус.