Австрійський День поля в Україні: відлік розпочато

0

Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Україна)

Історична подія відбулася наприкінці вересня на Чернігівщині. У Прилуках пройшов перший австрійський День поля. Співорганізаторами цього заходу були компанія Titan Machinery Ukraine, австрійський сільськогосподарський кластер та асоціація «Дунайська соя».

Ідея проведення першого австрійського Дня поля в Україні зародилася під час зустрічі генерального директора Titan Machinery Ukraine Юрія Алаторцева та генерального директора австрійського сільськогосподарського кластера Германа Вайсера, яка відбулася декілька місяців тому в українському представництві торгово-промислової палати Австрії. До участі у заході запросили і третього учасника – асоціацію «Дунайська соя», яка є надійним бізнес-партнером для налагодження контактів із безпечного виробництва, переробки та збуту сої без ГМО в Європі. Асоціація «Дунайська соя» веде свою діяльність за участі 20 членів й об’єднує наразі понад 120 учасників із 50 країн Європи, які межують із басейном річки Дунай, а її штаб-квартира розташована у Відні.

Юрій Алаторцев, генеральний директор Titan Machinery Ukraine: – Місцем проведення демонстрації техніки австрійського Дня поля ми обрали землі не великого холдингу, який зможе сам себе забезпечити технікою та захистити свої інтереси у сучасних ринкових умовах, а невелике фермерське господарство, для якого такі заходи є своєрідним святом. Демонструємо у роботі техніку Case IH, яка може зацікавити місцевих аграріїв.

Цей маркетинговий рік видався вдалим для Titan Machinery Ukraine. Як завжди, підвищений попит був на трактори, зернозбиральні комбайни та самохідні штангові обприскувачі. Підтвердженням стабільного і планомірного нашого розвитку є відкриття нового дилерського центру в Борисполі. Відтепер у Київській області функціонує два дилерські центри – на правому та лівому берегах Дніпра, що дуже зручно для аграріїв. Позитивним також є те, що Titan Machinery Ukraine розширює свою діяльність територіально – до вже освоєних нами Київської, Чернігівської, Вінницької та Житомирської областей цього року додалася Рівненська.

Герман Вайсер, генеральний директор австрійського сільськогосподарського кластера: – Наша організація була створена 1999 року Міністерством сільського і лісового господарства, навколишнього середовища та водних ресурсів Австрії, і наразі є експортно-орієнтованим об’єднанням найбільш інноваційних австрійських виробників обладнання для сільськогосподарських підприємств, переробки харчових продуктів та поновлюваних джерел енергії. До числа членів кластеру входить 21 учасник, які працюють у сфері створення доданої вартості продукції. Це, зокрема, такі відомі компанії, як Case Industrial Österreich, Titan Machinery, BAUER GmbH, Schauer, Biomin Animal, Cimbria Heid GmbH, Pöttinger та інші.

Австрійський сільськогосподарський кластер пропонує комплексні рішення для агробізнесу у таких сферах: тваринницькі ферми та комплекси, племінні тварини, обладнання для утримання худоби, годівля тварин, переробка харчових продуктів та біоенергетика. За період свого існування ми налагодили співпрацю з аграріями багатьох країн, зокрема Сербії, Румунії, Болгарії, Хорватії, Ірану та інших. Найбільше наших проектів – близько 1500 – реалізовано у Сербії. Для своєї роботи ми залучаємо кошти Євросоюзу.

Після пленарної частини Дня поля гостей заходу чекала демонстрація техніки Case IH у полі. Коротку інформацію про кожну одиницю техніки професійно надали продукт-менеджери Titan Machinery Ukraine. У роботі показали потужний зернозбиральний комбайн Case IH 9240 Axial-Flow із жаткою MacDon FD130, бункер-перевантажувач зерна Unverferth 1128 з трактором Magnum 380 CVT, самохідний обприскувач Case IH Patriot 3330, глибокорозпушувач Ecolo Tiger 875 у агрегаті з трактором Quadtrac 500. Також гості ознайомилися з посівним комплексом Case IH SDX 30 із шириною захвату 9 м, який обладнано новим універсальним трисекційним бункером Case 3555, а також із агрегатом Fast для внесення рідких мінеральних добрив.

Присутні були вражені роботою комбайна Case IH 9240, адже цей велетень оснащений новим надпотужним дизелем Cursor 16 потужністю 634 к.с., який у поєднанні з оптимізованою конструкцією ротора Axial-Flow дає змогу досягти найвищої продуктивності та якості роботи цих комбайнів.

Серцем молотильно-сепарувальних пристроїв комбайнів Case IH 9240 Axial-Flow є новий ротор довжиною 2623 мм та діаметром 762 мм. Завдяки зменшеному діаметру ротора вдалося збільшити продуктивність і якість обмолочування без втрат зерна й соломи на всіх культурах навіть за підвищеної вологості хлібної маси. Ротор має три діапазони частоти обертання в інтервалі від 220 до 1180 об./хв.

Практика використання та незалежні випробування довели, що комбайни Axial-Flow серії 240 мають низький відсоток втрат зерна – до 1%. Роторний принцип обмолочування не травмує зерно, що дуже важливо у насінництві. Частка пошкодженого зерна не перевищує 0,5%.

Гості заходу також звернули увагу на самохідний обприскувач Patriot 3330, на якому встановлено однорядний 6-циліндровий дизельний двигун Case IH FPT робочим об’ємом 8,7 л, який за частоти обертів колінчастого вала 2100 об./хв розвиває номінальну потужність 325 к.с. (максимальна – 356 к.с.), а максимальний крутний момент двигуна за швидкості обертів колінвала 1500 об./хв становить 1470 Н*м.

Компоновка обприскувача CASE IH Patriot 3330 з переднім розташуванням кабіни та заднім розміщенням двигуна забезпечує оптимальний розподіл ваги, що зменшує ущільнювальну дію коліс на ґрунт, а також дає змогу раніше починати роботи у полі навіть за високої вологості ґрунту.

Пневматична підвіска із поздовжнім важелем забезпечує м’який хід обприскувача та комфорт оператора – навіть на нерівній поверхні вона відмінно нівелює вертикальні й поперечні динамічні поштовхи. Ширина колії обприскувачів безступінчасто змінюється з 305 до 399 см просто з кабіни за допомогою гідравліки або механічно з кроком 1 дюйм (25,4 мм) на колесо.

Варто зазначити, що під час демонстрації кожен із учасників та гостей заходу мав можливість взяти участь в індивідуальному тест-драйві будь-якої одиниці техніки.

Після насиченої програми у полі гостей чекав святковий фуршет. Під час дружнього обіду учасники та гості Дня поля мали можливість поспілкуватися з регіональними менеджерами Titan Machinery Ukraine, уточнити технічні деталі та обговорити фінансові питання.