АПУ – з новою символікою до парламенту!

0

У грудні Аграрна партія України святкує 20-річний ювілей. Про досягнення, глобальні економічні проблеми та шляхи їх вирішення говорили делегати та гості ХХ з’їзду. А ще будували амбітні плани.

Трохи історії

Досвідчені партійці згадували як у жовтні 1996 р. 29 народних депутатів-членів групи «Аграрники України» у ВРУ прийняла рішення про створення Агарної партії України. І ось уже в грудні на Установчому з’їзді відбулося заснування АПУ та реєстрація в Мінюсті. Відповідно до прийнятої Програми партія опиралася на сільське населення, відстоювала і захищала його інтереси. Партія стала активно впливати на формування аграрної політики держави. Впродовж 10 років з’явилися закони, завдяки яким аграрний сектор економіки отримав державну підтримку та став відроджуватися. Саме в цей період було введено фіксований сільськогосподарський податок, спецрежим ПДВ, компенсацію відсоткових ставок на банківські кредити для сільськогосподарських товаровиробників тощо.

Були в історії політичної сили і не дуже ефективні кроки, а саме перейменування на народну партію, та вже у жовтні 2006 р. відбулося відродження Аграрної партії України, затвердження нового Статуту і Програми, обрання керівних органів на Установчому з`їзді.

Жовтень 2010 р. став доленосним – партія вперше взяла участь у виборах до місцевих рад. А у жовтні 2015 на місцевих виборах за кількістю обраних депутатів (3472) АПУ увійшла до п’ятірки лідерів із результатом 7,9%. Такий блискучий результат надихнув на рішення йти до парламенту.

За 20 років змінилося 9 очільників партії. Згадаємо найвидатніших – Михайло Зубець, Катерина Ващук. Михайло Гладій, Іван Кириленко, Юрій Карасик, Віктор Слаута, Віталій Скоцик.

За останні два роки АПУ побудувала партійні організації в усіх регіонах України за принципом знизу вверх. «АПУ 20 років, ми не молоді, але вже мудрі. Спектр проблем, які маємо вирішувати, давно вийшов за межі вузькопрофільної аграрної ніші. Аграрна партія – це вже партія всього українського народу», – відзначив у привітальній промові на сцені Палацу «Україна» лідер партії Віталій Скоцик.

Нові кадри, оновлена символіка

«Війна, корупція, розбиті дороги, необґрунтовані, «космічні» тарифи. Злидні, що змушують народ економити навіть на харчах. Щодня населення України зменшується на 400–450 осіб. Близько 34 тисяч українців щороку виїжджають за кордон назавжди. Усе це – проблеми, з якими мають боротися відповідальні політичні сили, які прийдуть до влади», – наголосив під час промови Голова АПУ Віталій Скоцик. Аграрна партія оновилася і планує брати участь у наступних парламентських виборах. На З’їзді було ухвалено рішення про зміни в керівництві Аграрної партії. Заступниками голови партії стали Олександр Ківшик і Денис Марчук. Також було розширено й оновлено склад Політради та Президії партії. Крім голови партії та його заступників, членами нової Президії стали керівник Центрального апарату Роман Безсмертний, президент Національної Академії аграрних наук Ярослав Гадзало, голова Харківської обласної організації партії Михайло Золотарьов, голова Одеської обласної організації Василь Калашник, голова Почесної ради партії Юрій Карасик, голова міжфракційної групи Аграрної партії у Верховній Раді Леонід Козаченко, голова Запорізької обласної організації партії Олег Ніколенко, голова Енергетичної ради партії Іван Плачков, голова департаменту регіонального розвитку ЦА партії Віктор Матчук, голова Полтавської обласної організації партії Віктор Скочко, голова Рівненської обласної організації партії Юрій Супрунюк і голова Громадської спілки «Громадська варта» Едуард Зейналов.

Під час З’їзду було презентовано нову партійну символіку. «В ній використані споконвічні символи України – сонце, родюча земля», – коментує Віталій Скоцик.

Високі гості

Із 20-річним ювілеєм учасників з’їзду привітали Томас Томілінас, заступник голови Литовського Союзу селян і зелених – партії, що перемогла на останніх парламентських виборах у Литві, депутат Європейського парламенту, представник фракції «Зелені-Європейський вільний альянс» Броніс Ропе. Народний депутат від партії «Самопоміч» Іван Мірошниченко побажав аграріям перемог і зазначив, що кожен третій долар в економіці країни – з агросектору, який ефективно функціонує, на жаль, не завдяки, а всупереч… З привітальним словом виступив і представник партії «УКРОП» Тарас Кривенко. Фурор викликав виступ лідера партії «За життя» Вадима Рабиновича, який сказав, що економіка держави тримається на трьох китах – банківській системі, високих технологіях та аграрному секторі. «Була наука – її занедбали, була промисловість – зруйнували, не дайте «вивести в офшори» українське сільське господарство», – наголосив політик  і висловив сподівання, що обидві партії  у майбутньому парламенті будуватимуть сильну Україну.

Резолюція з’їзду

Тотальна корупція в органах влади, нищівний податковий прес, який зріс у 41 раз за останні 2 роки, рейдерство, відтік трудових ресурсів за кордон – така сумна реальність сьогодення. Аграрна партія готова будувати сильну Україну шляхом впровадження в життя основних пунктів програми, а саме:

  • Подолання бідності завдяки створенню робочих місць (зацікавлення інвесторів у створенні локального виробництва, надання переваги українським підрядникам у фінансуванні великих інфраструктурних проектів), ліквідації практики масового розпродажу ресурсів за кредитні подачки, встановлення чітких, прозорих, стабільних правил для роботи підприємців, які не змінюватимуться десятиліттями.
  • Знищення корупції через скорочення кількості чиновників удесятеро та забезпечення невідворотності покарання за злочини шляхом забезпечення незалежності судової влади.
  • Впровадження справжнього самоврядування завдяки ліквідації центральних державних органів, що дублюють функції місцевого самоврядування, локальним органам – більше повноважень і коштів.
  • Захист і раціональне використання земельних ресурсів шляхом завершення земельної реформи, яка встановить чіткі правила обігу земель сільгосппризначення.

«Аграрна партія братиме участь у наступних парламентських виборах. Ми – політична сила, що представляє народ. Ми ведемо у владу професіоналів із усіх сфер, щоб зупинити падіння країни і відкрити для неї шлях розвитку. У нас є все, щоб перемагати на місцевих виборах у грудні, а потім – на наступних парламентських. Ми повинні повернутися у Верховну Раду потужним представництвом, набравши не менше ніж 30% голосів»,  наголосив лідер Аграрної партії.

У кулуарах з’їзду

Серед делегатів та гостей з’їзду безліч знайомих обличь – це і відомі підприємці та керівники холдингів, політики, герої України і наших репортажів. Люди поважні, мудрі й небайдужі. Привітно вітаються та поспішають послухати лідера. Лише з Тетіївщини приїхало понад 40 гостей, щоб розповісти чим живуть на селі, почути слова підтримки і скоординувати дії. «Адже щоб створити розгалужену партійну мережу в кожному місті, районі, населеному пункті, необхідно провести неабияку роботу», – ділиться думками керівник Тетіївської районної партійної організації АПУ Юрій Демцюра. “Перші перемоги вже є – на минулорічних виборах отримали 24% голосів виборців, у райраду пройшли 9, а у міську – 4 кандидати від Аграрної партії”. Тож так тримати!