Американська досконалість на козацьких ланах

0

Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Україна)

Офіційна передача Державному навчальному закладу «Михайлівське вище професійне училище» нового зернозбирального комбайна John Deere моделі W 540 відбулася у селищі Михайлівське Запорізької області.

Про те, що ця подія є надзвичайною для невеликого селища свідчить присутність на ньому всього керівництва району та області, а також представників John Deere Україна та компанії-постачальника ТОВ «Агротек». Гості навчального закладу були приємно вражені обладнанням кабінетів та навчальних класів, сучасним комп’ютерним оснащенням навчального процесу, а також матеріально-технічною базою, яка постійно оновлюється. Нікого не залишила байдужим і виставка власних хлібопекарських виробів.

Але головне було попереду. Гостей запросили на поля навчального господарства, де у ці дні саме збирали врожай озимої пшениці. У відмінному стані поля, сучасна сільськогосподарська техніка, небайдужі люди, які працюють на ній все це викликало захоплення поважних гостей.

– Наш навчальний заклад готує фахівців робітничих професій, зокрема слюсарів із ремонту сільськогосподарських машин, електромонтерів, трактористів-машиністів, водіїв автотранспортних засобів, операторів з обробки інформації, кухарів та пекарів, – говорить директор училища Віктор Удовіченко. – У нашому розпорядженні сьогодні перебуває 314 га земель навчального господарства та близько 300 га орендованої землі. Вирощуємо озиму пшеницю, ячмінь, горох та соняшник.

Досягти чудових результатів вдається завдяки чіткому дотриманню агротехнологій і застосуванню новітньої сільськогосподарської техніки, – продовжує розмову Віктор Костянтинович. – Зокрема, за останні п’ять років ми купили трактор, три оборотні плуги, прес-підбирач, ґрунтообробний агрегат та причіпний обприскувач. Проте найбільшим нашим придбанням став комбайн John Deere моделі W 540, який з’явився у червні цього року. Загальна вартість комбайна становила 5 млн 250 тис. грн, із яких 400 тис. – знижка, яку зробила нам компанія-постачальник «Агротек», а близько 1,5 млн грн виділили з обласного бюджету. Решту суми училище сплатило з власних рахунків.

Ми задоволені, що за результатами відкритих торгів ми отримали саме комбайн John Deere, – наголосив директор училища. – П’ять років тому ми придбали трактор John Deere 6930. Усі ці роки він був нашою головною «тягловою конячкою». І за досить тривалий період експлуатації не було жодної відмови, до того ж проводили лише планові обслуговування. Тож у надійності техніки John Deere ми переконалися особисто.

Хочеться додати декілька слів на адресу постачальника техніки John Deere у нашому регіоні – ТОВ «Агротек». Якість проведення всіх заходів із налаштування та обслуговування техніки, своєчасного постачання запасних частин і надання необхідних консультацій у них на найвищому рівні. Сподіваємося й надалі розвивати з ними співпрацю, адже у наших найближчих планах – придбати зернову сівалку John Deere, – сказав на завершення Віктор Удовіченко.

За словами голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля, наступного року обласна влада планує за власні кошти придбати GPS-навігатор для комбайна John Deere, аби на базі «Михайлівського вищого професійного училища» новоспечені фахівці могли оволодіти всіма передовими технологіями. Спільно з компанією John Deere заплановане підписання меморандуму про співпрацю, аби цей навчальний заклад став базовою школою підготовки висококваліфікованих фахівців, які вміють працювати з сучасною технікою. Тож, як говорять у народі, – у добру путь!