Обприскувачі для українських господарств

0

Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Україна)

 

Який обприскувач буде правильним вибором для господарства? Причіпний чи самохідний? Європейський чи американський? Хочете дізнатися – тож читайте далі.

На початку нинішнього року інвестиційна група «EXEL Industries», до складу якої входить багато виробників сільськогосподарської техніки, у тому числі і відомий французький виробник обприскувачів BERTHOUD, придбала американську компанію Equipment Technologies Inc., на заводах якої виготовляють самохідні обприскувачі Apache. Потужності заводів BERTHOUD та Apache нині поєднані для можливості пропонувати більший спектр обприскувачів для будь-якого українського господарства та різноманітних технологій або сівозмін.

Обприскувачі BERTHOUD

Причіпний штанговий обприскувач TRACKER DPA S 32-34 AX28 має бак для робочого розчину пестидів об’ємом 3200 літрів та штангу шириною захвату 28 метрів. Він агрегатується з тракторами, потужність двигунів яких становить понад 80 к.с. Ці машини добре себе зарекомендували на українських полях, адже за останні десять років їх продано в Україні понад 1000 одиниць. Багато з цих машин мають напрацювання понад 100 тис. га, а їх технічний стан все ще залишається на максимальному рівні. Високої технічної надійності обприскувачам додають унікальний та запатентований надійний поршневий насос, який приводиться в дію від колеса обприскувача. Високу робочу швидкість обприскувачів TRACKER DPA S 32-34 AX28 забезпечує система амортизації. Заслуговує на увагу і система стабілізації штанги, завдяки чому вона легко долає динамічні навантаження на високій швидкості руху. Завдяки всім цим особливостям обприскувач здатен забезпечити продуктивність близько 350 га/добу за норми внесення робочого розчину 200 л/га.

Самохідні обприскувачі RAPTOR виготовляються з місткістю баків 3200, 4200 та 5200 літрів та шириною штанги від 24 до 44 метрів, двигунами DEUTZ потужністю 200 або 275 к.с., та кліренсом від 110 до 180 см.

Агрегати RAPTOR оснащені відцентровими двотурбінними насосами OMEGA (власна розробка та патент компанії BERTHOUD), які розвивають необхідну продуктивність і високий тиск у нагнітальній комунікації.

На обприскувачах RAPTOR встановлено повнопривідну гідростатичну трансмісію з редукторними двигунами від відомих виробників BOSCH REХROTH, яка забезпечує три діапазони зміни швидкостей від 0 до 40 км/год. Розподіл потужності між передньою і задньою осями відбувається автоматично.

Завдяки всім керованим колесам, а також особливостям конструкції рами оприскувачі RAPTOR мають маленький радіус розвороту – від 4,8 до 5,1 метра. Крім цього ще один важливий параметр – задні колеса повторюють траєкторію руху передніх.

Обприскувачі Apache

Баки обприскувачів Apache об’ємом 2840, 3875 та 4543 л виготовляють з поліетилену або нержавіючої сталі. Apache комплектують чотирма варіантами 9-секційних штанг із шириною від 27,4 до 40,2 м. Висота штанги регулюється в межах 0,50 – 1,90 м, і залишається постійною під час роботи. Трапецієподібна система навішування поглинає поштовхи на нерівній поверхні та утримує її паралельно землі. Система AutoBoom автоматично регулює висоту штанги, дає можливість підвищити робочу швидкість та покращити рівномірність обробки.

Обприскувачі Apache комплектують двигунами нового покоління, які розвивають потужність від 215 до 275 к. с. Механічна гідротрансформаторна трансмісія Power Shift з 4- або 6-ступінчастою коробкою передач передає потужність двигуна на ведучі колеса, тобто на ґрунт, і подвоює крутний момент за зменшення витрати палива у діапазоні 0,4 – 0,6 л/га.

Оригінальна конструкція рами обприскувача Apache забезпечує постійний контакт із ґрунтом усіх чотирьох коліс, з однаковим зусиллям притискаючи обидва задні ведучі колеса, які витримують приблизно 70% загальної ваги машини. Решта припадає на передні, тому вони ніколи не грузнуть навіть на перезволожених ґрунтах.

Який же обприскувач вибрати – BERTHOUD чи Apache

Наші рекомендації такі. Якщо у Вашому господарстві переважають високостеблові культури, і якщо Ви віддаєте перевагу інтенсивному хімічному захисту, то правильним рішенням буде придбання обприскувачів BERTHOUD RAPTOR.

А якщо у Вас переважають культури зернової групи, цукрові буряки, соя, картопля тощо, є складнощі рельєфу полів (схили тощо), і Ви не знаходите потреби у високому кліренсі, то вірним рішенням буде придбання Apache. А причіпний обприскувач потрібен у будь-якому господарстві!