AltaSeeds – більший урожай, краща якість

0

20 серпня компанія Advanta Seeds Intenational гостинно запрошувала своїх друзів та партнерів на щедрі лани Дніпропетровщини з нагоди Дня поля. Головною метою заходу була демонстрація гібридів сорго та соняшнику, створених з урахуванням потреб українських споживачів.

З турботою про аграріїв усього світу

Advanta Seeds – компанія з міжнародним ім’ям, один із світових лідерів з виробництва та селекції високоякісного насіння соняшнику, кукурудзи, рису, сорго, бавовника та інших культур. Компанія має 60-річний досвід в галузі селекції, 6 селекційних центрів, що розташовані на всіх континентах, та більше 150 селекціонерів, котрі щоденно працюють над удосконаленням лінійки продуктів. На європейському ринку компанія представлена під брендом AltaSeeds, що зосереджений в основному на олійних культурах та сорго. «Плани компанії на майбутнє– створити центральний європейський офіс саме в Києві, оскільки ми робимо особливий акцент на ринок Східної Європи, зокрема України»,– коментує Костянтин Житнецький, керівник з розвитку AltaSeeds в Україні.

Найважливіший у світі злак

Сорго належать найбільші об’єми продажів компанії, що сягають понад 30% світового ринку. Виробництво насіння кормового і зернового сорго Advanta Seeds зосереджено у 2-х основних центрах у США й Австралії. Основні напрями розвитку генетики– підвищення толерантності до несприятливих умов, стійкості до хвороб та шкідників, покращення якісних показників і продуктивності культури. В багатьох країнах світу сорго за правом вважають універсальною культурою, котра може забезпечити сучасного фермера якісним зерном для харчових та фуражних потреб, силосом і сіном відмінної якості. Тому компанія перебуває у постійному розвитку й фокусі на інноваціях. Дуже важлива ознака для силосного сорго – БМР6, котрою наділені гібриди Advanta, означають знижену кількість лігніну, а отже, кращу перетравність. Перетравність силосу з цих гібридів практично ідентична кукурудзяному, що дуже важливо для тваринницьких господарств, особливо на Півдні, адже сорго потребує вдвічі менше води, ніж кукурудза. Окрім цього, гібриди залежно від потреб споживача мають низку цінних властивостей, як-от: карликовість, чоловіча стерильність та чутливість до фотоперіоду. У фоточутливих гібридів вихід волоті не починається доти, доки довжина дня не зменшиться до 12,5 год, а це означає, що вегетативна фаза розвитку в умовах України триватиме до 2–3 декади жовтня. До цього часу рослина продовжуватиме накопичувати лише вегетативну масу та поживні речовини.

Інновації для квітів сонця

За об’ємами в компанії соняшник займає почесне третє місце після сорго та кукурудзи. «Маємо селекційні центри в Аргентині та Франції і незабаром плануємо відкрити селекційну станцію в Україні, у Дніпропетровську, для того, аби створювати гібриди, адаптовані під умови України, – говорить пан Житнецький. Найважливішим завданням селекціонерів компанії для українського ринку є підвищення стійкості гібридів до нових рас вовчка, погодних умов та поліпшення якісних властивостей насіння. Щорічно ми тестуємо величезну кількість гібридів. Минулого року тестували більше 30 тис. гібридів, і з них майже 10 тис.–в Україні. Зрештою, щороку ми подаємо на реєстрацію 5–6 ретельно відібраних гібридів». Є два ексклюзивних напрями селекції гібридів соняшнику компанії: гібриди з високим вмістом стеаринової кислоти (Nutrisun®) і ультрависокоолеїнові гібриди.

Advanta Seeds запатентувала бренд Nutrisun® ще в 2009 р. і за якістю олії цим гібридам немає рівних – вони покликані стати заміною пальмовій олії в харчовій промисловості й ідеально придатні для виробництва маргарину, морозива, шоколаду, хлібобулочних виробів. Секрет ультрависокоолеїнових гібридів полягає у гені, котрий призупиняє утворення в рослині лінолевої кислоти, завдяки чому забезпечується стабільний вміст олеїнової кислоти. Ця технологія дає виробничнику впевненість, що вміст олеїнової кислоти в урожаї незалежно від погодних умов не становитиме менше 90%. Важливим сегментом соняшникової лінійки компанії є також Clearfield®-гібриди, що за олійністю та врожайністю не поступаються традиційним. У недалекому майбутньому з’являться гібриди з семирасовою стійкістю до вовчка.

Усім гібридам соняшнику лінійки Хайсан притаманно високі вміст олії та врожайність. Однак ці показники є рідкістю серед гібридів Clearfield®-технології. Тому гібриди Хайсан 202 КЛ та Хайсан 231 КЛ ВО справді варті уваги аграріїв, оскільки вони, не поступаючись якісними показниками, стійкі до імідазолінів.

Хайсан 202 КЛ середньостиглий, низькорослий гібрид із високим вмістом олії (53%), адаптований до умов Лісостепової та Степової зон, стабільний до несприятливих погодних умов. Відзначається високою стійкістю до вилягання та ураження патогенами, зокрема фомозом, склеротиніозом, фомопсисом, пероноспорозом. Цей гібрид має найвищу стійкість до гербіцидів технології Clearfield®. Потенційна врожайність – 50 ц/га.

Хайсан 231 КЛ ВО має найвищий вміст олеїнової кислоти серед усіх гібридів лінійки – понад 85%, із вмістом олії – 55%. Його потенційна врожайність – 47 ц/га. При цьому додатковою технологічною перевагою є найвищий рівень стійкості до імідазолінів. Водночас йому властива висока посухостійкість та толерантність до основних хвороб соняшнику, що робить гібрид надзвичайно придатним для вирощування в умовах Лісостепу й Степу.

Максим Ванда,ТОВ «Агростар», Дніпропетровська обл.:

– Із AltaSeeds співпрацюємо 3 роки. Впроваджуємо в своєму господарстві сорго, використовуючи посівний матеріал компанії, адже ці гібриди посухостійкі й витривалі. Надалі плануємо також вирощувати соняшник.На мою думку, порівняно з іншими компаніями у AltaSeeds є низка переваг, серед яких особливе місце відведене якісній генетиці.

Олег, компанія «Інкріз», Суми:

– Приїхали спеціально для того, аби оглянути демопосіви соняшнику компанії AltaSeeds і спробувати в промислових масштабах ті гібриди, на котрі ми звернули увагу. Співпрацювати почали цього року, відвели 600 га під гібриди соняшнику Хайсан231 і Хайсан 202, чекаємо на результати врожайності. Цікава компанія, якісне насіння.