Якісна сівба на високій швидкості

0

Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Україна)

Компанія New Holland Agriculture вже вдруге взяла активну участь та стала співорганізатором всеукраїнського Демо Посіву, який проходив упродовж квітня – травня 2015 року у 12 господарствах 10 областей України. Окрім компанії New Holland Agriculture, яка надала трактори, участь у Демо Посіві взяли компанії Väderstad та Maїsadour semences, які забезпечили цей захід, відповідно, сівалками та посівним матеріалом.

 Учасники та гості цього заходу отримали нагоду ближче познайомитися із представниками New Holland Agriculture, Väderstad та Maїsadour semences, побачити на власні очі роботу техніки у полі, мали можливість прослухати презентації від фахівців цих брендів, отримати відповіді на всі запитання та сповнені враженнями і новими задумами вирушили до своїх господарств.

Одразу варто наголосити, що компанія New Holland Agriculture бере участь у аналогічних заходах не вперше. У квітні минулого року у 15 областях України проходила національна кампанія «New Holland Демо Тур 2014», протягом якої учасники заходу змогли познайомитися з командою New Holland, яка завжди готова до взаємовигідної плідної співпраці. Разом з іншими учасниками заходу, відомими виробниками машин та обладнання Lemken та Maschio Gaspardo, компанія New Holland Agriculture демонструвала надійну та високопродуктивну техніку.

На показову сівбу кукурудзи, яка проходила у ТОВ «Гарант» Згурівського району Київської області, з’їхалися керівники господарств навколишніх районів, а також аграрії Черкаської та Чернігівської областей і всі  бажаючі, яких зацікавила ця подія. Побував там і журнал Agroexpert.

Агроном господарства Михайло Чернега розповів, що на 1615 га вони вирощують озиму пшеницю, кукурудзу на зерно, ріпак, соняшник та сою. «Посівну кампанію цієї весни практично завершено, – говорить Михайло Іванович. – Сівбу виконували власними посівними агрегатами. Але дізналися, що є сівалки, які висівають просапні культури якісніше, зокрема кукурудзу та соняшник, на значно вищій швидкості, аніж зазвичай. Сівалки, які є у складі нашого машинного парку, працюють на робочій швидкості 5 – 7 км/год. Тож ми здивувалися, що, скажімо, сіяти кукурудзу можна і на швидкості 16 – 18 км/год, і ще з більшою цікавістю очікували демонстраційного висіву, який було заплановано провести у нашому господарстві. Для цього ми виділили поле площею 25 га».

Сівбу проводили агрегатом у складі трактора Т7060 та сівалки Tempo F 8. Якість висівання, як на думку фахівців господарства, так і всіх присутніх, цілком відповідала агровимогам. Агрегат вправно виконував робочі проходи, і за лічені години поле було засіяне. Здалося, що для трактора Т7060 таке навантаження не склало ніяких труднощів.

Загалом слід відзначити, що трактори бренда New Holland – це поєднання досконалості, ергономіки, комфорту та високої продуктивності. Все сказане вище безпосередньо стосується і трактора Т7060, який відмінно впорався із сівбою. Техніка вже добре зарекомендувала себе в Європі. Тож такі трактори стануть в нагоді як невеликим господарствам, так і агрохолдингам в Україні.

Цей «енергійний малюк» якнайкраще вписується у сучасні агротехнології. Агрегатуючи сівалку Tempo F 8, за номінальної потужності 213 к.с., його двигун був завантажений приблизно на 70%. Це при тому, що робоча швидкість становила 17,6 км/год, а витрата пального була в межах 6 – 7 л/га. Максимальну потужність трактор досягає за частоти обертів колінчастого вала 1900 об./хв. Компанія-виробник оснастила дизельні двигуни тракторів Т7060 системою прямого впорскування пального, яка більше відома під назвою Common Rail.

Але це не максимальний потенціал потужності тракторів Т7060. Завдяки системі Power Boost, за потреби, можна збільшити потужність двигуна на 30 к.с., а крутний момент  зросте з 866 Н*м до 984 Н*м. Можливість варіювання потужністю та крутним моментом двигуна дасть змогу обходитися без переключання передач під час долання короткочасних перешкод, економлячи тим самим пальне.

Потрібно зазначити високу універсальність трактора Т7060, його чудові швидкісні та кінематичні характеристики. Трактор оснащений кращою у своєму класі системою блокування диференціала Terralock, яка дає змогу легко розблоковувати диференціал повнопривідного трактора під час проходження крутих поворотів за мінімального деформування поверхні ґрунту. Відмінне маневрування забезпечує система Terralock – автоматичне блокування диференціала з увімкненням переднього моста залежно від кута повороту коліс, положення навіски, швидкості руху та натискання на педаль гальм.

Поєднання високої потужності та достатньої ваги дає змогу ефективно застосовувати трактор на різноманітних роботах, зокрема на операціях із підготовки ґрунту, внесення добрив, сівби та садіння культур, догляд за рослинами, збиральних та транспортних роботах. Здебільшого власної ваги трактора достатньо, аби досягти максимальної сили зчеплення рушіїв із ґрунтом, і таким чином мінімізувати буксування. А у тих випадках, коли створення великого тягового зусилля потребує більшої власної маси, для її збільшення доцільно скористатися баластом.

Робоче обладнання тракторів, зокрема гідравлічна система, чудово працює навіть у вкрай важких умовах експлуатації. Вантажопідйомність навісної системи трактора становить 8547 кг. Гідравлічний насос розвиває продуктивність 120 л/хв. За бажанням користувача для збільшення продуктивності гідравліки трактор можна обладнати гідросистемою підвищеної потужності.

Комфорт, безпека, а також точність та ефективність роботи оператора багато в чому залежать від ергономічних параметрів робочого місця. Все це було враховане конструкторами компанії New Holland Agriculture під час розробки кабіни трактора Т7060. Вдало виконана кабіна, несна конструкція якої складається з чотирьох вузьких стійок. Завдяки цьому отримали велику площу вікон, які відкривають оператору максимальну оглядовість у всіх напрямках. Оптимальну для водія температуру створює досконала система кондиціювання.

А стосовно рівня шуму в кабіні, то тракторам Т7060 просто немає рівних. Розробникам кабіни вдалося досягти рекордного показника – 89,6 дБ, що принаймні на 1 дБ менше, ніж у найближчих конкурентів. Цей рівень шуму настільки незначний, що порівняно з ним поїздка у салоні легкового автомобіля може здатися більш шумною.