Аграрні підприємства змушені кредитувати облгази

0

Через нововведення на ринку природного газу елеватори та цукрові заводи добровільно-примусово кредитуватимуть облгази.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», гендиректор ІМК Алекс Ліссітса, інформує agroportal.ua.

«Суть проблеми: національний регулятор Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) постановою №2080 від 07.10.2019 року ввела нові правила оплати послуг постачання газу, згідно яких береться розрахунковий річний обсяг споживання газу окремим підприємством, і це підприємство зобов’язане рівними частинами щомісячно оплачувати послуги постачання незалежно від того, чи фактично споживається такий розрахунковий місячний обсяг», — пояснив пан Алекс.

Він наголосив на тому, що це стало шоком для багатьох підприємств, адже підготуватися до таких змін вони не могли.

«Де брати кошти на оплату цих рахунків? Це питання для тих же цукрових заводів залишається без відповіді, адже до початку нового сезону — понад 7 місяців.

Фінансовий тягар полягає у наступному: елеваторна та цукрова галузь в Україні в рік споживає близько 500-700 млн м3 природного газу. Відповідно сума щомісячних платежів за розподіл газу при поточних тарифах орієнтовно складає 50 млн грн, а до початку сезону 2020 року загальна передплата складе понад 400 млн грн. Проте елеватори та цукрові заводи використовують понад 90% річної потреби газу протягом вересня-грудня», — зазначив Ліссітса.

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ, Ukrainian Agribusiness Club) звертається до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України з проханням вплинути на НКРЕКП, аби спільно знайти шляхи вирішення ситуації та розробити раціональну модель розрахунків за постачання природного газу підприємствам агросектору.