Аграрії просять Уряд почути їх

0

Через введення карантинних заходів проведення посівної кампанії в Україні ускладнюється. У цій ситуації аграріям необхідна допомога держави.

Таку думку на своїй сторінці у Фейсбук висловив президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса, пише  agroportal.ua. 

У багатьох областях України вже розпочалися весняно-польові роботи,  але основна фаза посівної-2020 стартує за тиждень-два – коли будуть сіяти соняшник, кукурудзу, сою тощо.

«Очевидно: від того, яким чином пройдуть весняно-польові роботи (а у більшості господарств, це — місяць), залежатиме, яким чином агробізнес розвиватиметься в найближчі роки. Не буду повторюватися, що сьогодні український агробізнес — це 40% валютних надходжень, 13% ВВП і близько третини людей, які проживають у сільській місцевості», —
пояснив експерт.

Він наголосив, що сьогодні всі керівники господарств, незалежно від розміру земельного банку, думають над питанням, яким чином під час карантину правильно та ефективно провести посівну кампанію. Адже важливо провести весняно-польові роботи так, щоб і не ризикувати життям та здоров’ям своїх колег, але водночас якісно і своєчасно.

«І тут хотілося, щоб аграріїв почули в уряді та зрозуміли: якщо Україна провалить посівну кампанію 2020 року, то країна може зіткнутися з величезними проблемами, яких не знала з часів Голодомору та Другої світової війни», — вважає
Ліссітса.

Він закликав уряд почути такі побажання агробізнесу:

·       Не обмежувати перевезення техніки та людей під час посівної в критично важливі дні для сільського господарства, адже це нерозумно

·       Не можна обмежувати експорт

·       Необхідно вчасно поставити усі МТР, у тому числі добрива, насіння, тощо з різних регіонів країни  для того, щоб якісно відсіятися

·       До закінчення травня аграріям треба провести посівну, а не відволікатися на різні контролюючі органи.

«Хотілося б, щоб уряд звернув увагу на те, що якщо на сьогодні не запрацює агробізнес, то вся українська економіка впаде!» — підкреслив директор УКАБ.

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», яка має реальну й актуальну експертизу в агропродовольчому секторі, готова допомогти кожному чиновнику заради спільної мети — порятунку держави, додав він.