Ольга Сидоренко, Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Німеччина – Україна)
Хайнц та Клаус Пьотінгер, керівники компанії Pöttinger:
«Маркетинговий сезон 2012/2013 став для компанії Pöttinger сенсаційним за 140-річну історію. Наше сімейне підприємство за останні 10 років втричі покращиkj показник обороту, зафіксувавши його на позначці 303 млн євро. Безперечно, успіху сприяла і послідовна інтернаціоналізація підприємства. Квота експорту сягнула майже 84% – 254 млн євро. Майже 70% загального обороту припадають на 6 країн: Німеччина, Австрія, Франція, Чехія, Швейцарія та Польща.
Серед країн, де обсяги продажів зросли проти абсолютного минулорічного показника обороту, – Франція, Австрія, Німеччина, Велика Британія та Україна.
Ми стрімко йдемо вперед. Наші основні принципи партнерства і наближеності до клієнта упродовж 140 років є не лише вимогою до власного підприємства, а й беззаперечною перевагою для наших покупців. Ми мислимо категоріями наших клієнтів: постійний ріст та інновації, якість і стабільність, економічність та ефективність. Задоволення цих вимог втілюємо в нашій роботі й нашому продукті. Світове лідерство у сегменті прес-підбирачів, лідерство в Австрії щодо посівної техніки, передові позиції в сегменті передньонавісних косарок і багаторічний досвід у сфері ґрунтообробних і посівних машин – ось результат наших прагнень. І на майбутнє ми ставимо перед собою велику мету, оскільки сезон для сільського господарства, отже, й для сільськогосподарських машин не припиняється ніколи».
Віктор Сич, генеральний директор ТОВ «КУН-Україна»:
«Добрі сходи можна отримати за рахунок оптимальної густоти посіву, якісного передпосівного обробітку ґрунту і власне сівби. Крім того, необхідно контролювати кількість рослинних решток, глибину зароблювання насіння. Рослини потребують вологи і сприятливої для розвитку кореневої системи структури ґрунту. Вирішити всі ці завдання готова техніка KUHN: плуги серії Master 3, стернові лапові культиватори Cultimer L, причіпні дискові культиватори-глибокорозпушувачі Performer і культиватори Stringer для технології strip-till. Stringer готує лише смуги під посів кукурудзи, ріпаку, соняшнику чи кукурудзи. Потенціал врожайності зберігається, при цьому площа обробітку ґрунту зменшується на 80%, що дає значні переваги для збереження його родючості. Ґрунт обробляється окремо від сівби, що дає змогу варіювати строки робіт. Що стосується посіву, інженери KUHN розробили спіралеподібні котушки об’ємного дозування для надійних механічних сівалок. Для дрібного насіння пропонується ще один додатковий ролик. Регулювання і калібрування не заберуть багато часу. Компанія пропонує концепт Seedliner, який надає набір рішень для оптимізації посіву від компакт-диска з налаштуваннями до вимірювача глибини. Цей концепт можна завантажити з Apple Store і Android Market.
Окрема тема – Kuhn Electronics. Це і відома всім технологія ISOBUS, і CCI.Command, який дає змогу керувати секціями, і CCI.Control, який записує хронологію дій і передає інформацію між трактором та офісом. Це і Farm Pilot, що поєднує термінал керування CCI з інтернет-порталом з організації робіт, і CCI.Cam, який показує ті ділянки поля, яких водій не бачить з трактора, і Field Nav, що прокладає маршрути, тощо».
Хайнріх Вінгельс, директор з маркетингу фірми KRONE:
«Цього сезону компанія представила на виставці Agriteсhniсa–2013 багато новинок, які здобули нагороди за інновації. Кормозбиральний комбайн Big X тепер оснащений за найсучаснішими вимогами. Нова система автокалібрування в автоматичному режимі реєструє врожайність, AutoStop запобігає забиванню кормовою масою. Частота обертання двигуна приймається як індикатор навантаження і наднормативного навантаження від потоку матеріалу в комбайні. Якщо частота обертання двигуна знижується нижче за 1200 об/хв, жниварка, а також підпресовувальні агрегати автоматично зупиняються. Інші робочі органи, наприклад, барабан для подрібнення і прискорювач викиду, продовжують працювати, усуваючи затор. Це дає змогу уникнути блокади корму. Далі, система LaserLoad, яка дістала срібну медаль виставки. За цією назвою ховається точна автоматична система, яка запобігає перенавантаженню. На особливу увагу заслуговує перша шестирядна кукурудзяна приставка від Krone – EasyCollect 450-2 з шириною захвату 4,50 м.
Але найбільше вражає автоматичний пристрій для швидкого заточування ножів для причепів ZX Speed-Sharp, який складається з обертового вала, оснащеного 23 віяловими абразивними дисками, що утримуються зусиллям пружини. Для заточування ножів брус відкидається вбік за допомогою вала Speed-Sharp, після чого заточувальний пристрій встановлюється над ножами. Це дає змогу контролювати процес заточування, виконувати перевірку і демонтаж ножів.
І, нарешті, інформаційні технології. Комплексний менеджмент даних через планшетний комп’ютер або смартфон – таке рішення представила фірма Krone спільно з CCI під назвою CCI.Control Mobile. Дані ISOBUS через адаптер (CCI i10) каналом Wi-Fi передаються на мобільні термінали, наприклад, на iPAD. Для універсального використання адаптер CCI i10 підключається до стандартної розетки ISOBUS In-Cab, що встановлена в кабіні трактора. Трактор, навісне та самохідне обладнання передають дані – про витрату дизельного палива, оброблену площу, витрачені кошти, а також рівень заповнення, кількість і якість кормів».
Ян-Хендрік Мор, керуючий директор з продажів CLAAS Global Sales GmbH:
«Під час міжнародної прес-конференції компанія CLAAS представила основні досягнення інженерів-електроніків, і не лише ті, що відзначено золотою і шістьма срібними медалями. Адже удосконалень значно більше! Новий AXION 800 CMATIC для тракторів потужністю від 140 до 530 к. с. та ARION 500/600 CMATIC у класі потужності 140–184 к. с. із безступінчастою коробкою передач. XERION – найпотужніший трактор у світі (понад 500 к. с.) – дістав новий двигун, новий вигляд, більший комфорт. Тож модернізації зазнали і нові серії XERION – 4000, 4500 і 5000. З’явилися й дві нові, потужніші серії кормозбиральних комбайнів JAGUAR – 800 та 900.
Новий веб-сайт TELEMATICS може пишатися вишуканим дизайном та інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. У майбутньому користувачі також зможуть використовувати CLAAS TELEMATICS на ходу. CLAAS розробила додаток, який працює на смартфонах з операційною системою IOS або Android.
Престижне міжнародне звання «Трактор року» щороку присуджує спеціальне незалежне журі, що складається із журналістів, які пишуть про сільське господарство. Цього року журі у складі 23 осіб присвоїло жаданий титул «Трактор року 2014» трактору CLAAS AXION 850. Звістка про це надійшла просто під час прес-конференції. Трактор має найбільш оптимальний розподіл ваги – по 50% на передню та задню вісі, оснащений 6-циліндровим двигуном FPT та найсучаснішою трансмісією. У машині вдало поєднано роботу двигуна і трансмісії завдяки сучасній системі CPS (CLAAS Power System). Сучасна система обробітку відпрацьованих газів у тракторі задовольняє найжорсткіші вимоги.
Отримання цієї нагороди – надзвичайно важлива для нас подія, – відзначив Ян-Хендрік Мор, який прийняв нагороду від імені компанії. – Ця нагорода дійсно є дуже знаменною, оскільки ми наразі відзначаємо десятиліття CLAAS Tractor, а також 100-річний ювілей компанії».
Кемпбел Скотт, менеджер з розвитку бренда Massey Ferguson корпорації AGCO:
«Наша компанія підтримує Європейську асоціацію молодих фермерів, яка об’єднує понад 2 млн членів. Ми вважаємо, що 40-річний фермер сам знайде необхідну підтримку, а ось молодих фермерів та фермерів-початківців слід підтримувати додатково. Саме вони покликані виконати завдання – нагодувати населення світу, що дедалі зростає. Нині сільським господарством займаються люди середнього і старшого віку, і лише 6% припадає на молодих господарів віком до 35 років.
Що можна зробити вже зараз – познайомити молодих людей із новітніми технологіями, показати їм перспективи роботи на землі, підтримати початківців.
Стенд корпорації AGCO вирізняється яскравими кольорами – червоно-білими, зеленим, жовто-чорними і є одним з найбільш відвідуваних на виставці. Відвідувачі цікавляться нашими новими велетнями – повнопривідними тракторами з шарнірною рамою серії МТ900С моделей MT945С MT955С, MT965С та MT975С від Challenger. Ці машини ідеально підходять для виконання операцій, які потребують великого тягового зусилля, – оранки, глибокого розпушування, обробітку ґрунту дисковими знаряддями, агрегатування широкозахватних пневматичних сівалок тощо. Сили цим велетням надають неперевершені двигуни Caterpillar® C15 та Caterpillar C18 ACERT, які задовольняють норми токсичності відпрацьованих газів Tier III. Ефективно передавати потужність двигуна на колеса допомагає надійна та перевірена трансмісія Caterpillar® Powershift 16/4.
Нові трактори серії МТ900С мають найбільшу колісну базу серед тракторів із шарнірною рамою. При цьому вони відрізняються найвищими кінематичними характеристиками серед аналогічних тракторів, завдяки чому вони можуть виконувати повороти з мінімальним радіусом. Насос гідросистеми робочого обладнання продуктивністю 223 л/хв дає змогу тракторам МТ900С агрегатувати будь-які машини з активними робочими органами».